Parkury v Děčíně poprvé

3. 6. 2001 alt

První parkurové závody v Děčíně se konaly v neděli 3.června 2001 v jezdeckém areálu Střední zahradnické a zemědělské školy Libverda. Závody pořádal JK Větrný Ranč Rychnov ve spolupráci s JK RGM Libverda.

I přesto, že děčínští měli premiéru, měly závody velmi dobrou sportovní i společenskou úrověň. Kvalitní pískový povrch kolbiště i opracoviště spolu s korektně postavenými parkury stavitele P. Koželuha velmi dobře seděl všem účastníkům, kterých bylo na 90 koní z 24 jezdeckých společností.

Vysoký počet startujících pak rozhodl o tom, že parkury stupně obtížnosti Z a ZL musely být rozděleny na dvě oddělení. Hlavní závod se stupněm obtížnosti L se dvojím rozeskakovaním se pak stal triumfem domácích jezdců a koní.

Výsledky:
"Z" (1.oddělení): 1. Ondřej Pospíšil - Nadine (Stáj Dvůr Židovice)
(2.oddělení): 1. Vladimír Šoupal - Laguna Komont (JK Horní Habartice)
"ZL" (1.odd.): 1. Iva Zatloukalová - Lim (TJ TATRAN Ústí n.L)
(2.odd.): 1. Ondřej Pospíšil - Sheron (Stáj Dvůr Židovice)
"L" 1. Simona Batíková - Fronta (JK Větrný Ranč Rychnov), 2. Petr Koželuh - Tiffany (JK Větrný Ranč Rychnov), 3. Daniel Voksa - Cherokee (Stáj Voksa)

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…