Parkurové klání v JS Galatík Těšánky

12. 7. 2010 Jana Hlaváčová Autor fotek: Jana Hlaváčová (Arpuska)

Volné červencové pondělní odpoledne jsem využila k návštěvě jezdeckého areálu JS Galatík Těšánky o.s., kde se konaly dvoudenní parkurové závody. Konečně se umoudřilo i počasí. Koně, jezdci i diváci to uvítali, a tak bylo aspoň část dne pod mrakem a mrholilo...

Pořadatelé po každé dokončené soutěži upravili, popřípadě i zkropili povrch podle potřeby. K dispozici bylo přichystané občerstvení a celý odpoledne se neslo v příjemném duchu. V každé soutěži byl vyhodnocený nejlepší kůň, u kterého najdeme v původu moravského teplokrevníka, tak se některé dvojice radovali hned ze dvou vítězství najednou v jednotlivých soutěžích.

První soutěž, která odstartovala celý závodní den, byla ZLP - pony handicap, ve kterém nejlépe zajela Lucie Šrámková na Brumbi Ewita z JO TJ Primátor. Druhá skončila Alexandra Hanáčková na pony klisně Dambra z JK Ramir Bělov a třetí příčku obsadila Terezie Daňková na Denny 8 z Al-Kham-Sa, Zlámanka o.s.

Druhé soutěže, vypsané opět pro pony (LP - pony handicap), se zúčastnilo 5 dvojic. První příčku ukořistila opět bělka Brumbi Ewita se svou jezdkyní Lucií Šrámkovou z JO TJ Primátor Litomyšl. Druhou příčku obsadila Michaela Fojtová na ryzákovi Kony, když při rozeskakování byla dvojice vyloučena za dvojí neposlušnost. Třetí místo obsadila Dambra s Alexandrou Hanáčkovou za JK Ramir Bělov.

lucie Šrámková na Brumbi Ewita

Třetí vypsané soutěže ZM, určené pro 4 a 5leté koně, se účastnilo 8 dvojic. Vítěznou dvojicí se stal Jan Pavlíček na koni Simon 11 z Hanáckého JK Litovel. Druhou příčku obsadila hnědka Donna Laura se svou jezdkyní Simonou Horákovou ze SS RENOSPORT a třetí místo vybojovala pro JK Milešovice o.s. Michaela Špičáková na koni Carina 7.

Jan Pavlíček a Simon 11

Nejlepším koněm, který má ve svém původu moravského teplokrevníka, se stal v této soutěži Gidran Libanon G s Kateřinou Jánskou za JK Hřebčín Albertovec.

Kateřina Jánská a Gidran Libanon G

Další byla v pořadí soutěž stupňované obtížnosti do 100 cm s žolíkem. Nejlépe si vedla Hana Doleželová na hnědákovi Fall z JK Haná o.s.. Druhou příčku obsadil Martin Dulínek s Arwen-D z JK Dulínek a třetí místo vybojovala Tereza Valentová na plnokrevné klisně Shakespeara z JK Arka.

Hana Doleželová se mohla těšit hned z dvojího úspěchu, protože její kůň Fall byl vyhodnocen i jako nejlepší z koní, kteří mají v původu moravského teplokrevníka.

Hana Doleželová a Fall

Následovala soutěž dvoufázové skákání 100/110 cm, které se účastnilo 11 dvojic. Žlutou stuhu vybojovala Iveta Zimová na klisně Fontána 2 z JK Strixy. Dvojice získala i ocenění za nejlepšího moravského teplokrevníka. Druhou příčku obsadila Bohdana Kőrnerová z JK Liboš na koni Calypso 3 a třetí pozici obsadila Lenka Krejčová s ryzákem Bohuš 1 z Ranče u Tuffa.

Iveta Zimová a Fontána 2

V Ceně firmy GRUNT GALATÍK s.r.o. a SCHPMT - ZL se utkalo celkem 14 dvojic. Hned dvojí vítězství si přisloužil Jan Pavlíček na koni Redenptia z Hanáckého JK Litovel, který byl nejúspěšnějším koněm v soutěži a získal i ocenění za nejlépe vydařený výkon koně s původem moravského teplokrevníka. Druhou příčku obsadila Petra Kazíková na ryzákovi Garry z JK Ranč Kostelany. Třetí se umístila Iveta Zimová z JK Strixy na hnědce Fontána 2.

Jan Pavlíček a Redenptia

Vyvrcholením dne byla Cena firmy G3 s.r.o. a GAZO s.r.o. stupně L*, kde opět vybojovali dvojí vítězství Redenptia z Hanáckého JK Litovel v sedle s Janem Pavlíčkem. Druhou příčku obsadila Petra Kazíková z JK Ranč Kostelany na koni Garry. Červenou stuhu si odvezl v této nejvyšší soutěži pondělního dne Stanislav Drápal v sedle Matea 2 z Hanáckého JK Litovel.

Jan Pavlíček a Redenptia

Kompletní výsledky najdete na www.zocjf.cz
Další fotografie najdete na: www.arpuska.net

Podobné články

Zimní jezdecký pohár 2023 v parkurovém skákání vyvrcholil v sobotu 18. března v Královicích u Slaného. Šampiony halového seriálu se stali Daniel…

Ve středočeských Královicích se tento víkend uskuteční vozatajské a parkurové finále Zimního jezdeckého poháru 2023.