Doležal, Chelberg, Macánová v Hahnbachu

27. 8. 2003 Veronika Macánová Autor fotek: Veronika Macánová

Ve dnech 21. – 24.8. 2003 se naši skokoví reprezentanti Petr Doležal, Robert Chelberg a Veronika Macánová zůčastnili závodů v německém Hahnbachu. Petr Doležal měl s sebou sedmiletého Pompöse a stejně starou Power Play, Robert Chelberg pochopitelně své stájové jedničky – Aktiva a Beach Girl. Veronika Macánová jezdila Princess, Lisette a L´Amie.

Ve čtvrtek ke startu nastoupila v soutěži do 120 cm pro mladé koně pouze šestiletá L´Amie a dokončila s 8 tr.b.

Páteční den pro nás začal dopolední soutěží do 130cm. Princess i Pompös jednou shodili, Power Play byla penalizována 3,5 tr.b. Odpoledne se v honebním S* představili čtyři naši koně. V. Macánová s Lisette zajela čistý parkur, dvojice Chelberg-Beach Girl a Doležal-Pompös dokončily shodně se 4 tr.b. Aktiv bohužel hned po prvním skoku ztratil nohy a jezdce postihl nepříjemný pád, ze kterého naštěstí vyvázl bez sebemenšího zranění.

V soutěžích pro mladé koně v sobotu pokračovala L´Amie. Tentokrát soutěž L absolvovala bez problémů, jen penalizace za překročený čas ji vyřadila z dekorování (12.místo). Power Play a Petr Doležal v soutěži do 140 cm dosáhli výsledku 8tr.b. Pak už přišla nejvyšší soutěž dne – S* na čas. Nejlépe se z našich jezdců umístil R.Chelberg s Beach Girl, když parkur absolvolal čistě a byl dekorován jako sedmý. Petr Doležal předvedl velmi dobře Pompöse a za 0 tr.b. získal desáté místo. Jezdkyně Macánová s klisnami Princess a Lisette předvedla celkem rychlé jízdy, ale jedna chyba s každým koněm ji odsunula na 18. resp. na 19. místo. R.Chelberg s Aktivem po chybě vzdali.

Jako první se v neděli na parkur dostavila Power Play k bodovací soutěži na výšce 150cm. Chyba na žolíku však P.Doležalovi zabránila v dobrém umístění. V hlavní soutěži mladých koní (130cm) dostala L´Amie hodnocení 8.0, bohužel srážka 0.5 bodu za jedno shození ji odsunulo na 8.místo. Pak už přišla již Velká cena… První naší dvojicí byla V.Macánová-Lisette, která soutěž dokončila se třemi lehkými shozeními. Robertu Chelbergovi a Beach Girl se nakonec na kontě nahromadilo 18 tr.b. P.Doležal s koněm Pompös dokončil s lehkou chybou na prvním skoku trojkombinace. Na úplný závěr startovního pole se čekalo kvůli Princess v sedle s V. Macánovou. Dvojice nakonec dokončila se 4 tr.b., rychlý čas jim však zaručil 9. místo v hlavní soutěži celých závodů.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…