Dlouhán Frank Schuttert vyhrál sobotní Cenu epet při CSI5* v O2 areně

18. 11. 2023 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová Zdroj: GC Prague Playoffs

Před zcela zaplněnými ochozy pražské O2 areny proběhla v sobotu odpoledne Cena epet s výškou překážek 150 centimetrů, která je během GC Prague Playoffs tradičním vrcholem otevřené kategorie CSI5*. Startovalo v ní i sedm českých dvojic.

Po dvou chybách zaznamenali Nikola Bielíková s hřebcem Carisonem a Jiří Hruška v sedle klisny Reiky. Skončili tak zhruba v polovině třetí desítky. Jedno smolné shození měl Aleš Opatrný na plemeníkovi Kapsones W. i Anna Kellnerová ve dvojici s valachem Hurricane D.D. Oba jej zaznamenali na třetí překážce od konce v barvách pořadatele akce, jímž je Czech Equestrian Team. Patřilo jim devatenácté a jednadvacáté místo.
 
Do rozeskakování postoupilo celkem třináct účastníků, ale o nejvyšších příčkách se začalo rozhodovat až čtyři koně od konce, kdy loňský vítěz této soutěže Marlon Modolo Zanotelli z Brazílie s valachem Cornest zopakoval bezchybnou jízdu v čase 39,15 a byl prvním, komu se podařilo pokořit limit čtyřiceti sekund. 
 
Dlouho si však vedení neudržel, neboť hned další startující – Britka Jodie Hall McAteer na klisně Hardessa – projela cílem v čase 38,68. Mohlo se zdát, že rychleji překonat zkrácený kurz je již téměř nemožné, ale Frankovi Schuttertovi z Nizozemska se to s klisnou Isis podařilo. Jemu časomíra ukázala hodnotu 37,54. Na startu zbýval už jen Denis Lynch s hřebcem Cornets Iberio, jenže tomu riskantní jízda vůbec nevyšla a nasbíral dvanáct trestných bodů, kvůli nimž výsledkovou listinu rozeskakování uzavíral. 
 
Kompletní výsledky najdete POD TÍMTO ODKAZEM.
Podobné články

Už třiadvacátá sezona Českého skokového poháru odstartuje v roce 2024 v Hořovicích. Seriál bude stejně jako v letošním roce tvořit 11 bodovaných…

Kategorie soutěží CSI2* při GC Prague Playoffs vyvrcholila Moser Grand Prix s výškou překážek 145 centimetrů. O vítězství se rozeskakovalo třináct…