Paradrezurní mistrovské tituly za rok 2015 rozdány

5. 10. 2015 Tisková informace Autor fotek: Josef Malinovský

V neděli 4. října vyvrcholilo třetími koly mistrovství České republiky v paradrezuře 2015. Úvodní dvě úlohy proběhly o den dříve a do značné míry předpověděly konečné výsledky. Lukáš Hnát získal vždy nejvyšší známky a s přehledem zvítězil.

Lukáš HnátNejvětší konkurentkou Lukáše Hnáta byla Anastasja Vištalová, která se pokoušela v sedle své nové klisny Dominique o obhajobu mistrovského titulu. Letos však byla přeřazena do skupiny „1A" pro jezdce s nejvyšším postižením a v té nepředvedla ještě zcela rutinované výkony. „Jsem moc ráda, že se mi podařilo získat druhé místo, jelikož s Dominique startujeme společně jen velmi krátce. Na druhou stranu jsem trochu zklamaná z hodnocení, které jsme dostaly, neboť si nemyslím, že mezi námi s Lukášem je rozdíl tak vysoký, jaký byl ve výsledkových listinách. Každopádně věřím, že příští rok se nám bude dařit lépe," zhodnotila Anastasja Vištalová. Její průměrná známka byla 72,25 %, zatímco Lukáš Hnát obdržel s Mon Aer v průměru 74,82 %. „Je to pro mě něco neuvěřitelného. Bylo to velmi náročné, jelikož konkurence dorazila opravdu silná. O to větší jsem však měl snahu úlohy zajet co nejlépe. Rozhodně jsem tak vysoké známky nečekal a mile mě to překvapilo. To, že jsem vedl již po prvním dni, mi na klidu moc nepřidalo. Naopak jsem se víc bál, abych něco v závěru nepokazil. Sice se nějaké chyby dostavily, ale byla to jedna z mých nejlepších volných sestav. Jsem tak moc rád, že to vyšlo a nakonec jsem získal zlato," uvedl Lukáš Hnát.

Třetí místo a bronzovou medaili obdržela Kateřina Lesová se Salvátorem 1. Její skóre po třech kolech bylo 68,27 %. Na dalších místech skončili Zuzana Fialová, Petr Novák, Helena Novotná, Jan Rous a Jiří Giogas. Diváci i jezdci ovšem měli možnost vidět nejen výkony nejlepších českých paradrezurních jezdců. Dorazily také dvě jezdkyně z Německa, které se zúčastnily otevřených soutěží. V nedělních kürech předvedly skvělé jízdy, na které domácí reprezentanti nestačili. Martina Benzinger s koněm Fulton´s Point získala vůbec nejvyšší známku v rámci celých závodů - 78,08 %. Její kolegyně Baerbel Hick s Rigolettem obdržela 77,42 %. Obě tak jednoznačně zvítězily ve svých soutěžních skupinách a pro účastníky mistrovských soutěží byly velkou inspirací.

Sestřih toho nejzajímavějšího z republikového šampionátu v paradrezuře odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 7. října od 12.50 hodin.

Podobné články

1. října odstartoval v kryté jízdárně VetUni Brno národní šampionát v paravoltiži. Výkony některých cvičenců po oba dny opět dokazovaly, jak při…

Paravoltižní závody v JO TJ Orion Praha

Třetí letošní závody v paravoltiži hostila 8. května Praha pod taktovkou JO TJ Orion. V sobotu se zde konaly voltižní závody a v neděli byla na řadě…