Dva týdny v Kazachstánu. Podívejte se, jak si koně Převalského z Prahy zvykají

19. 6. 2024 Eliška Novotná Zdroj: Deník.cz URL zdroje: www.denik.cz
Deník
Deník

Od chvíle, co pražská zoologická zahrada úspěšně přepravila do Kazachstánu koně Převalského, uplynuly již dva týdny. Chovatelé nyní sledují jejich první kroky a pozorují, jak si zvířata začínají zvykat na místní podmínky. Jde o klíčový krok pro další zachování ohroženého druhu.

Jednu z ohrad obývají rodáci z Dolního Dobřejova, kde pražská zoologická zahrada vede chovnou stanici koní Převalského, konkrétně tříletý Zorro, stejně stará Zeta II a čtyřletá Ypsilonka. V sousední ohradě pak „bydlí“ čtyři klisny, které byly do Kazachstánu přepraveny jiným letounem z Berlína - pětiletá Tessa, čtyřleté Wespe a Umbra i tříletá Sary.

Obě skupiny již využívají celý prostor aklimatizačních ohrad a naučily se také vstupovat do jezírek a pít z nich. Důležité rovněž bylo, aby si na sebe všech sedm koní zvyklo, což vypadá, že se daří. Je to totiž klíčové pro vytvoření zdravé sociální struktury místní populace.

Celý článek přináší Deník.cz: Dva týdny v Kazachstánu. Podívejte se, jak si koně Převalského z Prahy zvykají

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…