Na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude ve středu pokračovat Hobby skákání

14. 3. 2011 Dušan Korel

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude pokračovat seriál Hobby soutěží v parkurovém skákání. Letošní druhý díl veřejných závodů, které jsou přístupné pro všechny koně a jezdce bez omezení, se na zdejším pískovém kolbišti uskuteční ve středu 16. března od 15.00 hodin.

Letošní Hobby skákání na pardubickém závodišti odstartovalo minulou středu. Nejvíce se dařilo Elišce Jandové ze stáje Dvořák Barchov, která vyhrála dva ze čtyř parkurů a nasbírala celkem čtyři medailová umístění. „Napoprvé se uskutečnilo celkově 28 startů, což na začátek není špatné. Samozřejmě doufáme, že nyní se na pískovém kolbišti představí více startujících," řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice.

pardubické závodištěStředeční Hobby skákání bude mít tradiční podobu. Ve svém programu bude mít opět čtyři soutěže. Začínat se bude parkurem s překážkami do 60 centimetrů. Poté budou následovat překážky do 90, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.

Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti. Začátek první soutěže je v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se koná od 14.00 do 15.00 hodin. Startovné je 150 Kč za každý start.

Diváci mají vstup zdarma. Návštěvu parkurových závodů mohou i tentokrát spojit s další prohlídkou Dostihového závodiště s průvodcem. Bude začínat v 16.00 hodin a opět se při ní nebude platit žádné vstupné.

Podobné články

Ve dnech 9. a 10. září se na Pardubickém závodišti odehrálo nezapomenutelné Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023, které bylo součástí…

Už jste někdy slyšeli o horseboardingu? Jde o jezdeckou show a zároveň sport. Můžete se s ním blíže seznámit v rozhovoru s průkopníkem této…