Tisková zpráva NPÚ: Odvolání správy SZ Slatiňany!!

5. 8. 2010 Helena Görnerová

Ke dni 4. 8. 2010 odvolala generální ředitelka Národního památkového ústavu Ing. arch. Naděžda Goryczková na základě odůvodněného návrhu ředitele územního odborného pracoviště NPÚ v Pardubicích a po projednání ve svém poradním sboru, Komisi kastelánů, z funkce správy památkového objektu Státní zámek Slatiňany Ing. Lenku Gotthardovou, CSc. Ing. Gotthardová převzala odvolání 3. 8. 2010.

Na místo správce památkového objektu SZ Slatiňany bude v nejbližších dnech vypsáno výběrové řízení. Do doby výběru nového kastelána byl pověřen správou SZ Slatiňany náměstek pro správu objektů ÚOP NPÚ v Pardubicích Ing. Pavel Ježek v součinnosti se zaměstnanci zámku Lucií Kloboučníkovou a od 9. 8. 2010 Jaroslavou Švadlenkovou.

 

A jak na celou situaci reaguje odvolaná kastelánka zámku?

Požádali jsme ji o sepsání vyjádření a přidali jsme informace z dokumentů, které máme k dispozici.

Vyjádření čtěte v článku "Obrazy koní sundávat nebudu!", sepsaném specielně pro naši redakci.

 

Redakce EQUICHANNELu se zásadně staví proti tomuto rozhodnutí, po bok ostatních hipologických organizací a odborníků, kteří měli možnost posoudit návrh nové koncepce muzea z pera ing. Gotthardové. Rozhodně jsme proti případnému rozmělňování sbírek hipologického muzea a v tomto duchu nabízíme součinnost všem zainteresovaným stranám.

 

.Kontakt na příslušného pracovníka NPÚ:

Mgr. Zdeňka Kalová DiS., tiskový referát NPÚ, 257 010 207, 724 511 225, kalova@up.npu.cz

 

Podobné články

Život je krásný, jen možná ne na první pohled, sděluje nový film Alice Nellis. Komedii Buko natočila podle vlastního scénáře a tento týden ji uvádí…

Dotyk

Některé věci nám sice mohou připomínat středověk i dnes, ovšem ne vše, co si o středověku myslíme, byla kdysi skutečně pravda. Největší nesmysly o…