HYJÉ - koně Zlínského kraje, o.p.s. na veletrhu Go a Regiontour 2011

8. 2. 2011 Iva Hlobilová Autor fotek: archiv autorky

Tradiční středoevropské veletrhy cestovního ruchu prezentovaly návštěvníkům nabídku více než stovky zahraničních destinací. Veletrh REGIONTOUR nabídl přehlídku regionů celé České republiky a také Slovenské republiky. Tradičním účastníkem byla i naše společnost, prezentující jezdeckou turistiku Zlínského kraje.

Obou současně probíhajících veletrhů se zúčastnily vystavující firmy z 21 zemí na ploše 10 503 m2 (meziroční nárůst o 5%). Největší nápor na pokladnách byl překvapivě zaznamenán už první den veletrhu, kdy branami výstaviště prošlo téměř 11 tisíc profesionálů. V prvních dvou dnech, které jsou vyhrazeny především odborníkům, si veletrhy prohlédlo téměř 17 tisíc návštěvníků. Celková návštěvnost podle odhadu překročí 30 tisíc osob. Zahraniční návštěvníci přijeli z 18 zemí, především ze sousedního Slovenska, Polska a Německa, ale jednotliví zájemci dorazili také z Albánie, Ukrajiny, Etiopie nebo Egypta. V Press centru se akreditovalo 453 novinářů, mezi nimi 30 zahraničních z Polska, Ruska a Slovenska.

Veletrh REGIONTOUR obsadil největší pavilon brněnského výstaviště a svou nabídkou zaplnil halu P do posledního místa. Regiony z celé České a také Slovenské republiky se předháněly v atraktivitě svých stánků a různých upoutávek, pavilonem procházely historické postavy, pohádkové bytosti, maskoti sportovních akcí a další figury, hrála hudba, ochutnávaly se místní speciality. Zvýrazněnými tématy byly gastronomie, lidová řemesla, folklór a církevní památky.

(převzato a částečně upraveno ze závěrečné zprávy BVV Veletrhy Brno - www.bvv.cz)

HYJÉ - koně Zlínského kraje, o.p.s. na veletrhu Go a Regiontour 2011Naše společnost HYJÉ - koně Zlínského kraje, o.p.s. prezentovala hipoturistiku Zlínského kraje na dvou místech. Prvním byl stánek Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. a druhým stánek Klubu českých turistů, který nám, jako řádným členům sekce Turistika na koni, každoročně poskytuje tuto výsadu.

Přítomnost naší společnosti byla oceněna na obou prezentačních místech především zájmem návštěvníků veletrhu o nabízené materiály. Zvýšený zájem oproti minulému roku byl evidentní - častými tématy k diskusi byly pobyty dětí s koňmi a provoz koňských stezek. Díky této prezentaci se nám podařilo navázat mnoho kontaktů s lidmi po regionech České republiky, kteří mají zájem spolupracovat s námi na postupném budování sítí koňských stezek.

Poslední den veletrhu proběhla Konference turistiky na koni pod vedením Ing. Mileny Andrlové - koordinátorky veškerého dění v jezdecké turistice. Stěžejními tématy byly především ediční plány na vydání dalších map s koňskými trasami ve spolupráci s firmou Kartografie Praha a společná vystavovatelská aktivita na veletrhu Kůň 2011 v Lysé nad Labem.

Letošní veletrh Go a Regiontour v Brně je tedy již za námi. Načerpali jsme zde mnoho podnětů k další práci, informací a zajímavých nápadů. O nejbližších a nejaktuálnějších z nich Vás budeme samozřejmě informovat.

Podobné články
Český rozhlas

Drsná romantika. Mladí slovenští cestovatelé Jozef Kmeť, Pavol Sivý a Lujza Marečková vypráví v cestovatelském magazínu Casablanca o tom, jak byli…

Doma se z jezdectví dělá věda, ale v Mongolsku zjistíte, že vše, co se potřebujete do začátku naučit, je přistupovat ke koni z levé strany, aby se…