Hubertovy jízdy pokračují

8. 11. 2004 Jiří Gebauer Autor fotek: Jiří Gebauer

Nastalo období Hubertových jízd, či obdobných akcí k ukončení jezdecké sezóny. Hubertovou jízdu, kterou pořádal v sobotu 30.10. Agrostyl Otice na Opavsku provázelo ideální počasí.

Před desátou hodinou u těch nejmladších účastníků vládla nervozita, do doby, kdy trubač Petr Urbanský dal pokyn k odjezdu. Na tříhodinovou trasu se vydalo třiapadesát účastníků doprovázených diváky na pěti valnících a kočárech. Celý houf pronásledoval lišku, kterou představovala Jana Dvořáková a houf vedl mastr Miroslav Kozelský. Zhruba v polovině trasy byla přestávka na občerstvení s opékáním buřtů.

Celou trasu bez problému zvládli všichni i když absolvovali mnoho přírodních překážek. Králů či královen honu bylo tentokrát víc, protože halali bylo rozděleno do tří skupin – pony, parkúrovi a dostíhovi koně. Bohaté občerstvení si tentokrát zasloužili všichni. Pozdní odpoledne bylo věnováno soudu za prohřešky během jízdy. Ortel soudu byl ve většině případů jasný – vinen.

Podobné články

V sobotu 29. října 2022 proběhla v Kladrubech nad Labem tradiční Hubertova jízda pro zaměstnance národního hřebčína.

Deník

V pátek 21. října se uskutečnila Hubertova jízda, kterou pořádala Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice, a to v areálu školního statku. Sešla se…