Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem

8. 11. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv NHK Zdroj: NHK URL zdroje: www.nhkladruby.cz

V sobotu 29. října 2022 proběhla v Kladrubech nad Labem tradiční Hubertova jízda pro zaměstnance národního hřebčína.

Projížďku podzimní kladrubskou krajinou absolvovalo 12 kočárů, 1 výletní vůz a 26 jezdců rozdělených do tří lotů, které vedli zkušení masteři. První lot vedl ředitel národního hřebčína Jiří Machek v sedle klisny slovenského teplokrevníka Sagira-K, druhý lot Jakub Hlávka v sedle českého teplokrevníka Lucero-K, třetí lot Jan Holec v sedle starokladrubského koně Favory Roncha XXVII-14 a kočárový lot Jiří Nesvačil jun.

Jedním z hostů Hubertovy jízdy byla ředitelka Zemského hřebčince Písek Hana Stránská, která ji absolvovala v sedle českého teplokrevníka Quido-K. Trasa Hubertovy jízdy měřila přibližně 21 kilometrů a koně překonali téměř 80 přírodních skoků. Jednou z překážek byl již tradičně atraktivní průjezd Kurkovým jezírkem. Následovalo halali na kladrubském závodišti, kde se podařilo chytit liščí ocas jezdcům Milanu Závorkovi, Elišce Sobotkové, Gabriele Sršňové a Janu Holcovi.

Hubertova jízda byla zakončena v Císařském hostinci slavnostní večeří a taneční zábavou. 

Zhlédněte také reportáž TV NOVA Jezdecká sezona je u konce. Na Pardubicku ji ukončili slavnostně | TN.cz (nova.cz).

Podobné články

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá tuto sobotu 14. října 2023 pro své zaměstnance tradiční Hubertovu jízdu.

Deník

V pátek 21. října se uskutečnila Hubertova jízda, kterou pořádala Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice, a to v areálu školního statku. Sešla se…