Hubertova jízda Stolany

24. 11. 2004 Zuzana Šedá Autor fotek: Zuzana Šedá

V sobotu 6.11. se v areálu jezdeckého oddílu Albert Stolany sešla jezdecká společnost k zakončení sezóny Hubertovou jízdou.

V jedenáct hodin se na slavnostní nástup dostavilo přibližně třicet jezdců, patnáct spřežení a zhruba sto padesát diváků. Sraz si zde dala početná skupina našich military jezdců. Mezi kočáry dominovalo čtyřspřeží černých starokladrubáků z Heřmanova Městce, dvojspřeží z Kladrub, Slatiňan a mnoho dalších.

Po úvodním slovu, které pronesl Jan Höck se houf vydal pronásledovat lišku, Janu Höckovou. Vedení bylo svěřeno mastrovi, Jiřímu Bělohlavovi, kterého mnozí znáte jako kvalitního fotografa. Diváci, kteří přihlíželi průběhu "Hubeerta" na vozech a kočárech, mohli ohodnotit jezdecké umění jezdců, překonávajících terénní skoky i vozatajů, kteří se vypořádávali s nástrahami mokřejšího terénu.

Ve dvě hodiny úspěšně dorazili všichni účastníci na místo přestávky, kde se jim dostalo skvělého občerstvení. Protože se zhoršilo počasí a začalo poprchávat, mnohým jezdcům se zpět do sedel nechtělo. Přesto i poslední část jízdy, sestávající z terénních skoků a závěrečného halali, všichni úspěšně zvládli. Liščí ocas se nakonec stal kořistí Marty Melounové.

Při večerním soudu, kterému předsedali Jaroslav Kadavý, Miloslav Příhoda a Luděk Erbek, byla odsouzena většina hříšníků a soudu nebyli ušetřeni ani ti, kteří se neúčastnili v sedlech koní.

Podobné články

V sobotu 29. října 2022 proběhla v Kladrubech nad Labem tradiční Hubertova jízda pro zaměstnance národního hřebčína.

Deník

V pátek 21. října se uskutečnila Hubertova jízda, kterou pořádala Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice, a to v areálu školního statku. Sešla se…