S HorseTV se dnes od 20:00 opět podíváme do Slatiňan - a bude to jízda vskutku královská

1. 6. 2010 Veronika Jiroutová Autor fotek: HorseTV.cz

Jak již název upoutávky na dnešní vysílání koňské telky HorseTV napovídá, podíváme se na zámek do Slatiňan, kde právě probíhá vernisáž výstavy, věnované jízdě králů /více../

díl 25. - dobová fotografieLidové slavnosti Jízdy králů si stále zachvovávají svojí tradici. Nedávno jsme vás na našem serveru informovali o konání jedné z jízd v Kunovicích na Uherskohradišťsku, kde byla tradice po čtyřiadvacetileté přestávce obnovena. Od té doby každé dva roky projíždí májovými Kunovicemi mladičký král v dívčím kroji a s růží v ústech se svou družinou.

S HorseTV se dnes podíváme, jak je to vlastně s historií těchto slavností, kdy a kde vznikly, proč zanikly a jak to bylo s jejich obnovením. Těšit se můžete i na fotografie a ukázku typického oblečení, o jehož tradici a významu si také něco povíme.

Zajímavá je jistě informace, že Jízda králů aspiruje na zápis do nehmotného kulturního dědictví u UNESCO. Proto neváhejte a zapněte si dnes v osm HorseTV - no a nebo se na výstavu vypravte přímo osobně na zámek do Slatiňan.

Stopáž: 38 minut

Takže nezapomeňte dnes v osm večer na HorseTv! A samozřejmě ani vy, kdo máte pomalejší připojení, nemusíte zůstat o nic ochuzeni! Celý pořad vám přineseme DNES ve 20 hodin také v MP3 formátu k přehrání pouze zvuku.

Můžete se ale také samozřejmě těšit na další vyprávění O koních bez koní a všechny své dotazy a náměty na nás sypat do tohoto diskuzního fóra: O koních bez koní - NÁMĚTY aneb co a koho byste rádi viděli..


Podobné články

Pro všechny pravidelné diváky vysílání HorseTv máme dnes tšpatné zprávy. O prázdninách nebude vysílat každé úterý, jak jsme zvyklí.. Nemusíte být ale…

Dokumentární film "Koňská hříva v českých zemích - Živé dědictví" z dílny FTV Production a Ministerstva zemědělství je další z povedených ukázek…