Webinář: Vyřazení hiporehabilitačního koně

17. 10. 2023 Tým Svítání, z.s Autor fotek: Tým Svítání

Každý majitel hiporehabilitačního koně si jednoho dne musí položit otázku: Co dělat, když můj kůň zestárne, onemocní nebo ho už práce nebaví? Tato otázka je komplexní a emocionálně náročná. Nejenže musíme brát v úvahu blaho koně, ale musíme prioritně myslet na bezpečnost klientů a okolí. Vyřazení hiporehabilitačního koně je proto mimořádnou událostí, která vyžaduje citlivý přístup a plánování.

Tato problematika nás může potkat i tehdy, máme-li koně v mladém věku. Nikdo nemůže předpovědět, kdy přijde čas na jeho vyřazení nebo odchod. Emocionálně se na tuto situaci nelze úplně připravit. Na praktické kroky a rozhodnutí se ale připravit můžeme.

Základním předpokladem pro každé rozhodnutí ohledně vyřazení hiporehabilitačního koně by mělo být jeho blaho a zajištění bezpečnosti klientů a okolí. Tito koně byli dlouhou dobu našimi parťáky v práci s klienty, a proto bychom měli být připraveni na to, co může následovat.

Nezapomínejme na emocionální stránku tohoto procesu. Hiporehabilitační střediska mají silné pouto ke svým zvířatům a tak jejich vyřazení může být velmi těžké rozhodnutí. Je proto důležité se navzájem podpořit.

Středisko pro vzdělávání, poradenství a konzultace v hiporehabilitaci Svítání se rozhodlo toto důležité téma otevřít a zve vás 24. října na webinář, který bude probírat právě toto téma. Společně s lektorkou a zkušenou trenérkou hiporehabilitačních koní Alenou Fritscherovou odpovíme na otázky týkající se vyřazení koní z hiporehabilitace. Budeme diskutovat o různých možnostech, výhodách a nevýhodách, rizicích a omezeních a poskytneme vám praktické rady, jak se na odchod vašeho koně připravit.

Více informací a podmínky registrace naleznete zde.

Přijďte se s námi podělit o své zkušenosti a názory! Společně můžeme přispět k tomu, aby vyřazování hiporehabilitačních koní bylo prováděno s ohledem na jejich welfare a bezpečnost klientů. 

Registrujte se na webinář a připojte se ke společné diskuzi o této důležité problematice. 

Vaši koně si to zaslouží!

Podobné články

Česká hiporehabilitační společnost, z.s. zve na kurz Úvod do hiporehabilitace. Kurz je vytvořen pro laickou i odbornou veřejnost, pro rodiče dětí se…

Po hlubším vhledu do problematiky Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE) opět zasypávám dotazy paní Bc. Moniku Šťastnou Kohoutovou,…