Hiporehabilitační středisko na Jihlavsku pomáhá prostřednictvím koní dětem s handicapem

10. 11. 2022 ČTK Zdroj: Ekolist.cz URL zdroje: ekolist.cz
Ekolist.cz
Ekolist.cz

Jediné hiporehabilitační středisko s akreditací ministerstva zdravotnictví v České republice sídlí v Bohuslavicích na Jihlavsku. Akreditace opravňuje k odborné výuce hipoterapie. Zároveň bohuslavické Hiporehabilitační centrum Mirákl spolupracuje na vědeckých výzkumech se dvěma vysokými školami. Především ale prostřednictvím koní pomáhá dětem s handicapem. Ročně pro ně pořádá 22 rehabilitačních pobytů, uvedla při příležitosti desátého výročí založení centra jeho ředitelka Kateřina Maříková.

S hipoterapií začínala v Holubicích u Prahy. Nejprve s jedním koněm nabízela jen ambulantní terapii. Později začala na různých místech v České republice přes léto nabízet rehabilitační pobyty, které jsou efektivnější. Týdenní pobyt podle ní nahradí půlroční ambulantní návštěvy. Od roku 2018 má Mirákl stálé zázemí v Bohuslavicích, zastřešená jízdárna umožňuje pořádat pobyty celoročně. Právě se koná 101. pobyt. Ideální je, pokud mohou děti absolvovat tři pobyty ročně.

Celý článek přináší Ekolist.cz: Hiporehabilitační středisko na Jihlavsku pomáhá prostřednictvím koní dětem s handicapem

TN.cz
Podobné články
TN.CZ

Dětská léčebna v Janských Lázních rozšířila okruh svých léčebných metod o hipoterapii. Koně budou z trutnovského jezdeckého klubu.

Český rozhlas

Tentokrát hovoříme v naší radioporadně o terapii, při které se setkává kůň a člověk s nějakým zdravotním handicapem nebo specifickou potřebou. Komu…