V Olomouci proběhne Světový pohár v drezuře. Dorazí potenciální olympionici

15. 5. 2024 Tisková informace Autor fotek: Jan Andrash Zdroj: Equine Sport Center Olomouc

Mezinárodní drezurní závody, jejichž součástí je kvalifikační kolo Světového poháru, hostí olomoucké Equine Sport Center od 23. do 26. května. Na startovních listinách je i několik jezdců, kteří doufají ve start na letních olympijských hrách v Paříži.

Špičkové výkony drezurních koní a jezdců budou moci již potřetí sledovat návštěvníci Equine Sport Center v Olomouci  při závodech zařazených do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace.  

Do hlavní soutěžní kategorie je nahlášeno třináct dvojic ze šesti zemí, z nichž nejpočetněji je obsazená polská  reprezentace, jejíž členové se chystají na týmovou účast při olympijských hrách v Paříži. Poláků je na seznamu účastníků  CDI-W hned šest – Anna-Maria Gawlowska, Magdalena Jura, Susanne Krohn, Filip Poszumski, Olga Safronova a Žaneta  Skowronska-Kozubik. Kvalifikační kvótu do Paříže získala pro jednotlivce i Litva, kterou zastupuje v Olomouci Justina  Vanagaite. Ta byla vloni doslova miláčkem publika a organizátoři se tak rozhodli její fotku umístit i na oficiální vizuál  mítinku. Dalšími účastníky Světového poháru budou Jessica Dertell z Austrálie, Bettina Kendlbacher z Rakouska, Maik  Kohlschmidt a Antonia von Dungern z Německa a Anna Merveld z Irska. 

Neméně atraktivní je kategorie CDI3*, v níž je nahlášeno pět koní ze čtyř zemí. Polsko bude reprezentovat Aleksandra  Poplawksa a Žaneta Skowronska-Kozubik se svým druhým svěřencem. Za Austrálii v tříhvězdičkových soutěžích  odstartuje Mary Hanna, z Kanady dorazí Kyan Torkkeli a z Indie Shruti Vora.  

Česká republika má zastoupení v rámci CDI2* díky Petře Miki Civišové a Evě Jančaříkové, která se představí i v CDI1*.  Do této túry jsou přihlášené ještě Tereza Hábová a Aneta Havlíčková. Velmi zajímavé bude sledovat i mladší věkové  kategorie jezdců, kde mají Češi také několik želízek v ohni. Barbora Zourková se bude porovnávat s pěticí konkurentů  z Austrálie, Rakouska, Norska a Polska v kategorii jezdců do 25 let. Vyjma Norska je stejné složení zemí v soutěžích  mladých jezdců, kde za domácí budou soutěžit Nikola Feherová, Eliška Skřivanová, Eliška Šteflová a Johana Vášáryová.  

Několik žhavých želízek v ohni máme taktéž mezi juniory, a to díky Alici Hubáčkové, Barboře Krejčířové, Elišce  Vandasové a Johaně Vášáryové. Tato skupina je obohacena kromě Poláků a Rakušanů o jednu účastnici z Finska. Česko polskou záležitostí je CDI pro děti, v níž nás budou reprezentovat Anna Milena Appeltová, Liliana Hlavoňová, Alice  Hubáčková, Jasmína Vášáryová a Tereza Zeusová. Na ponících se představí ještě Vendula Fajfrlíková, Lucie Kodytková  a Barbora Krejčířová. Opomenout nelze ani soutěže pro mladé koně, v níž své svěřence odprezentují Michal Košťál,  Linda Křenovská a Ida Vavříková.  

„V těchto dnech ladíme poslední detaily, včetně podrobného časového harmonogramu, který představíme v  nejbližších dnech. Soutěžit se bude již od čtvrtka, ale na sportovní vrcholy se diváci mohou těšit od pátečního  odpoledne, kdy začínají dvě nejnáročnější túry,“ prozradila Kristýna Koutná. Podrobnosti zájemci najdou na  stránkách www.escolomouc.cz v sekci CDI 2024. 

Podobné články
S valachem Forrest Gumpem 1 na mistrovství České republiky v drezuře 2023

Ema Kopuletá je dlouholetá stálice české drezurní scény. V loňském roce získala s valachem Forrest Gumpem 1 na mistrovství České republiky v drezuře…

Vlastní odchovaný plemenný hřebec

Lucie společně se svým manželem vybudovala vlastní domovskou stáj v Nizozemsku a v prostředí s vysokými equinároky a equistandardy se jí podařilo…