Zveme: Dostihový den LBBW Bank - British Racing Day

První měsíc letošní dostihové sezóny v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle ukončí Dostihový den LBBW Bank – The British Racing Day, jehož hlavním dostihem je Velká cena LBBW Bank CZ – 21. Memoriál prof. Václava Michala pro tříleté hřebce a valachy na trati 1400 metrů o 130 tisíc Kč (předzkouška Velké jarní ceny Holdingu Rabbit, jež se na chuchelské dráze uskuteční o tři týdny později). Vynikající podívanou ale slibuje také chronologicky předcházející Cena RIGIPS – Memoriál Jaroslava Maška pro starší koně, na jejíž start míří řada těch nejzvučnějších jmen.

Celkem se v osmi nedělních dostizích představí 78 koní a 21 jezdců, start první položky programu je tradičně ve 14 hodin. Pro nejmenší návštěvníky jsou opět připraveny jízdy na ponících zdarma a bohatý zábavný program v dětském koutku „Hříbátka" - patronem je společnost Dino Toys, která do soutěží pro děti věnuje ceny.

Po týdnu opět „Rabbit vs. Luka"

Stejně jako před sedmi dny v trialu klisen je i mezi tříletými hřebci a valachy ve Velké ceně LBBW Bank (NL k., 1400 m, 130 tis. Kč, 16:00 hod.) očekáván souboj dvojic stáje Rabbit Trhový Štěpánov a svěřenců vedoucího trenéra průběžného pořadí šampionátu Václava Luky. Prvně jmenovaný tým jako jedničku nasazuje čtvrtého z říjnové Ceny zimního favorita Rabbit Kinga (ž. Srnec), kterého doprovodí druhý ze Simsonovy ceny a třetí z Ceny Masise Rabbit King's Best (ž. Hind). Václav Luka kontruje také angažováním tandemu, a to Label Five (Dostihová stáj Go, ž. Janáček) - vítěz finálového dostihu loňského seriálu Schaumann pro koně českého chovu, Akiyo (Verant-Stav, ž. Chaloupka), jenž už letos suverénně o osm délek vyhrál dostih nižší kategorie. Dalšími aktéry, kteří by se měli objevit v horní polovině výsledkové listiny, jsou třetí a čtvrtý z Pardubického zimního favorita Omnibus (Zdeněk Kavka, žk. Verner) a Storm of Gracie (BORS Břeclav, ž. Radek Koplík).

Blue CoralDostih jara s řadou hvězd

Skvělým obsazením poutá pozornost už čtvrtý bod programu Cena RIGIPS - Memoriál Jaroslava Maška (I. k., 1400 m, 140 tis. Kč, 15:30 hod.), jen těžko bude některý další dostih pro starší koně během jarního období nabízet tak vysokou kvalitu startujících... Hlavní hvězdou je určitě Kůň roku 2008, dvojnásobný Nejlepší mílař (2008, 2009), vítěz italské Premio del Giubileo (kat. listed) a nejvýše hodnocený kůň v Generálním handicapu minulé i předminulé sezóny Blue Coral (Dr. Charvát) - svěřenec pražského kouče Tomáše Šatry absolvuje zahřívací start před plánovaným květnovým startem v zahraničí a v jeho sedle bude poprvé žokej Tomáš Lukášek. (Foto: Blue Coral při svém zatím posledním pražském triumfu v Ceně Autocentra Bupi.) Chybět nebude ani obhájce loňského prvenství Sharpour (YOKO), držitele cenného double Velká květnová cena - Velká cena Prahy CK Martin Tour 2009 povede jeho stálý jezdec, žokej-šampión Václav Janáček. Třetí hvězdou, která zde vstoupí do sezóny, je Sprinter roku a Nejlepší kůň českého chovu roku 2009, premiérově v barvách stáje EŽ Praha startující Ediggio (ž. Chaloupka) a toto trio výtečných šestiletých matadorů prověří dvě špičkové čtyřleté klisny: vítězka klasického Oaks, rychlostně vybavená Rabbit Zamindar (Rabbit Trhový Štěpánov) a vítězka mezinárodní Ceny Arvy z Bratislavy Trinity (Václav Slovák, ž. Radek Koplík).

(Startovní listiny zde)

Další program:

14.00 - Cena AC-T SERVIS (III. k., 1200 m)
Osm tříletých na startu a reálná šance k dalšímu zásahu pro Václava Janáčka, s klisnou Nina Varadari.
14.30 - Cena EC HARRIS (hdcp III. k., 1200 m)
Vyrovnaný handicap s tuctem startujících, výhodu by mělo mít sedm letos už rozcvičených aktérů.
15.00 - Cena SHELL (IV. k., 1400 m)
Do Velké jarní ceny Holdingu Rabbit hlášený Mr Luck bude usilovat o premiérové vítězství.
16.30 - Cena HÄSTENS (hdcp IV. k., 1400 m)
Tři konkurenti z letošní první neděle vybojují odvetu ve společnosti dalších šesti soupeřů.
17.00 - Cena DIVADELNÍHO INTERNETOVÉHO KLUBU (IV. k., 1825 m)
Před dvěma týdny Desperadovi unikl triumf jen o krátkou hlavu, zaboduje naplno teď?
17.30 - Cena DIRECT POJIŠŤOVNY (hdcp IV. k., 2400 m)
V poli sice jen šest koní, přesto závěrečná položka favorita nemá.

AUTO HASE PARK VELKÁ CHUCHLE

ZAČÁTKY DOSTIHOVÝCH ODPOLEDNÍ V SEZÓNĚ 2010

duben - září 14:00
říjen 13:00
listopad 12:00

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2010

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod) zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu 120 Kč
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu na DERBY-DEN (27.6.2010)
Součástí této vstupenky je Dostihový program. 200 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka)
Tato vstupenka platí na všechny dostihové dny sezóny 2010 pořádané v Praze-Velké Chuchli společností TMM. 900 Kč
Klub Patriot
Celoroční zlevněná vstupenka pro seniory (věk v roce 2010 - 60 let a více). 250 Kč
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem zdarma.
Mládež do 18 let, studenti, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská 60 Kč

 

Podobné články
Ignacius Reilly

Čtvrté pokračování letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je připraveno na nadcházející neděli 19. května. Týden po klasické Velké jarní ceně…

V neděli 12. května se v Chuchle Areně Praha konal třetí dostihový den letošní sezóny a jeho vrcholem byl první díl Klasické trojkoruny, 103. CONSEQ…