Sezóna v Chuchli pokračuje s dalšími hvězdami

18. 4. 2024 Tisková informace Autor fotek: Archiv Chuchle Arena Praha Zdroj: Chuchle Arena Praha, s.r.o.

V neděli 21. dubna se v Chuchle Areně Praha uskuteční druhý dostihový den letošní sezóny. Zatímco před dvěma týdny se premiéra odehrála za vyloženě letního počasí, tak na tento víkend bude potřeba znovu najít teplejší oblečení, nicméně podle startovních listin se to určitě vyplatí. Skvělou podívanou slibuje především Memoriál Jaroslava Maška pro starší sprintery a mílaře, ale atraktivní jsou také startovní pole Velké ceny Trdelnik.com či Ceny PP Asset Management pro tříleté koně. Celkem se v devíti dostizích představí devadesát koní a třicet jezdců a jezdkyň.

Do 19. ročníku Memoriálu Jaroslava Maška (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) míří sedm adeptů a kvalita sestavy si nezadá s největšími sezónními vrcholy. Čtyřletý vraník Shahbandar je vítězem loňských Tattersalls Mile a LERAM Million a letos se již rozcvičil na únorovém mítinku v Cagnes-sur-mer, kde dvakrát jistě zvítězil. Proti němu se postaví první dva z drážďanské Velké letní ceny, mnoha triumfy na elitní scéně ověnčení rutinéři Jir Sun Worth Choice (jenž už Maškův memoriál vyhrál před třemi lety a od té doby je na trati 1400 metrů též držitelem rekordu pražské dráhy), dále suverén mosteckých Ceny Jezdectví a Českomoravské ceny Caucasian či vítězové z francouzských drah Live Memento Mori, které tuzemské publikum uvidí v akci vůbec poprvé.

Rovněž do Velké ceny Trdelnik.com (35. Memoriál profesora Václava Michala, I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč, 3l. hř.+ val.) chystá hlavního adepta na prvenství trenérka Ingrid Janáčková pro stáj Statek Blata Český ráj. Hnědák Showpower se zatím v ČR ukázal pouze jednou, a to když v říjnu snadno dominoval mostecké Ceně zimního favorita. Podobně jako Shahbandar startoval v únoru dvakrát ve Francii, kde si zapsal páté a třetí místo, a jeho pražská premiéra je očekávána se značným zájmem. Při ní jej prověří půltucet soupeřů, přičemž pro další dva interesantní kandidáty půjde o český debut: favoritův stájový kolega Vodnikov byl angažován po triumfu v listopadovém prodejním dostihu v Saint Cloud a na zimním mítinku v Cagnes-sur-mer stihl čtyři starty, z nichž vytěžil tři umístění, ryzák Son of Corballis je akvizicí stáje Dr. Charvát a pořízen byl s vizitkou červencového vítězství v kategorii Listed na dráze v irském Tipperary.

Tandem trenérka Janáčková a žokej Tomáš Lukášek začal místní sezónu parádně a nejlepší vyhlídky má rovněž v Ceně PP Asset Management (II. kat., 1800 m, 100 tis. Kč, 3letí), kam po dvou únorových třetích místech z Francie nastoupí jako aspirant na nejvyšší příčky reprezentant stáje Petra Čapková King Warrior. Popasovat se však musí s dvojicí dosud neporažených soupeřů: odchovanec a reprezentant Rabbitu Trhový Štěpánov Maxmilián po říjnovém vítězném debutu ovládl listopadového Pražského zimního favorita rozdílem sedmi délek a byl zvolen Nejlepším dvouletým hřebcem minulé sezóny, další potenciální trumf stáje Dr. Charvát Pirlo jistě opanoval dostih nezvítězivších během posledního loňského dne v Lysé nad Labem.

Společnost Tipsport pro své klienty připravuje sázkovou nabídku na nedělní den v předstihu, přímo na závodišti pak může sázet každý návštěvník starší osmnácti let, aniž by se musel registrovat.

Doprovodný program je tradičně koncipován směrem k nejmladším návštěvníkům, ti do 15 let mají vstup zdarma. Od 14 do 16 hodin se děti mohou svézt na ponících, uvidí oblíbený králičí hop, k dispozici jsou jim venkovní herní plocha s atrakcemi, tvořivé dílničky i krytý dětský koutek Hříbátka.

V infostánku v přízemí tribuny budou opět k dostání nové suvenýry i výpravná publikace o historii Českého Derby "Dostihy o modrou stuhu". 

Areál Chuchle Areny se otvírá v pravé poledne, první dostih odstartuje ve 14 hodin. K dispozici je parkoviště o kapacitě 500 aut, z veřejné dopravy lze využít vlakového spojení (S7), autobusů (244 ad.) i přívozu (P4). V provozu již je také zastávka Dostihová na Strakonické ulici i ve směru z centra (autobusové linky č. 129, 241 a 318).

 Více o akci ZDE

Podobné články

Hlavním dostihem čtvrtého pokračování dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byla 75. Velká květnová cena – 15 let se 108čkou, v níž splnil roli…

Ignacius Reilly

Čtvrté pokračování letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je připraveno na nadcházející neděli 19. května. Týden po klasické Velké jarní ceně…