IX. den metropolitní sezóny: 61. Velká červnová cena KåKå CZ

Tři týdny před startem letošního Českého derby nemůže být vrcholem deváté kapitoly sezóny v CONSEQ PARKu Velká Chuchle jiný dostih než 61. Velká červnová cena KåKå CZ (I. k., 2200 m, 130 tis. Kč), v níž si šestnáct tříletých hřebců a valachů rozdá karty právě pro nejprestižnější dostih roku. Celkem je na osmi startovních listinách letos zatím rekordní počet 107 koní a 28 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin. Bohatý doprovodný program bude tentokrát v režii Městské policie hlavního města Prahy.

Potvrdí Pegas pozici favorita?

PegasHlavní pozornost bude při svém třetím pražském vystoupení poutat předběžný domácí favorit Derby Pegas (DS Pegas, ž. Hind), který loňskou sezónu završil jistým triumfem v Ceně zimního favorita a letošní zahájil suverénní start-cíl výhrou v rakouské Velké jarní ceně. O jeho vysoké třídě není pochyb, krátké i střední tratě zvládne a protože délka nedělního dostihu stále ještě není vyloženě vytrvaleckou distancí, měl by syn předního dvouletka a později špičkového mílaře v Anglii Excellent Arta na čtvrté vítězství v řadě dosáhnout.

BetpakDruhým nejsledovanějším aspirantem bude původní první šance předběžné sázkové nabídky pro Derby Betpak Dala (Dr. Charvát), vedený Petrem Foretem, jinak jedním z žokejů pegasovského týmu... V jeho původu jsou jasné aspekty pro dostihy nad dva kilometry, tudíž v polovině května překvapilo jeho angažování do mílové Velké jarní ceny, v níž skončil šestý, ale nyní se vrací na očekávanou cestu, kterou zahájil už jako dvouletý, když na podzim finišoval pátý a šestý v 1800m Prix de Conde (Gr.3) a ve 2000m Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) na francouzských drahách.

Značnou pozornost, a to nejen kvůli pořizovací částce 160 tisíc eur, přitahuje poprvé do Prahy cestující Kadyny (Monte Negro, ž. Juráček), který má na kontě z Francie dvě vítězství a třetí místo ze zářijové Prix des Chenes (Gr.3). Tempař, kterého pedigree staví spíše pod dva kilometry, ale jehož trenér připravil už pět vítězů Českého derby, obsadil před dvěma týdny čtvrté místo ve slovenské Velké jarní ceně. Triumfem v mosteckém Memoriálu dr. Frankenbergera (2000 m) se definitivně mezi žhavé adepty Derby zařadil Green World (Avaz Ismoilov), jeho opatrovatel Arslangirej Šavujev je zvyklý na své svěřence nespěchat a do sedla vrací jemnou ženskou ruku žokejky Ingrid Koplíkové, s níž tmavý hnědák vyhrál loňský debut.

Stáj Dr. Charvát bude mít na startu hned trojí zastoupení, vedle již jmenovaného Betpaka Dala jsou to osmý z Velké jarní ceny My Afantou (ž. Pavlíček) a květnový premiant mezi nezvítězivšími A Gentleman (ž. Zatloukal), každý z nich je trénován jiným koučem. Naopak trojici svých svěřenců, hájících dvoje stájové barvy, pošle na start mladá trenérka Helena Blažková: Kaptah (Stáj Charvátová) je vítězem obou dosavadních startů na trojkové úrovni, poprvé se postaví absolutní ročníkové špičce, ale jako jediný z účastníků už předvedl vytrvalecké dispozice v praxi, když koncem dubna triumfoval na derby-distanci 2400 metrů, Katchaba (Joly, ž. Chaloupka) se před třemi týdny připomněl čtvrtým místem ve Frankenbergerově memoriálu a El Camino (Joly, ž. René Koplík) získal v půli května za Pegasem pátý honorář v Trial-Stakes.

Stájový tandem delegují i BORS Břeclav a trenér Petr Juránek, jejich jedničkou je pátý z dubnového Memoriálu profesora Michala Lord of Gracie (ž. Kasal), jehož nejlepší chvíle by měly přijít právě na dlouhých tratích, druhou akvizicí pak je rovněž potenciální vytrvalec Peace of Gracie (Velek), koncem dubna při teprve druhém životním startu stříbrný v trojkové sestavě.

Dvojicí koní, každého v tréninku jinde, má na startu také stáj YOKO: Brutal Rocco (ž. Šafář) obě dosavadní představení absolvoval v Německu, kde se koncem dubna neumístil v 2200m listed kategorii, což znamenalo přehození výhybky jeho trasy z původního směru k Německému derby na domácí scénu, Favorite Boy (ž. Radek Koplík) má aktuálně na kontě sedmé místo z Velké jarní ceny na Slovensku. Oba jsou syny výborného německého vytrvalce Shirocca, nicméně vzhledem k mateřským částem rodokmenů by prodlužování distance mělo více svědčit druhému jmenovanému.

Původem víc mílař vypadá být desátý z Velké jarní ceny Echo Rules (CK Martin Tour, žk. Laube), český chov zastupují šestý a jedenáctý z Memoriálu dr. Frankenbergera, jediný syn zdejší trojnásobné klasické vítězky Ready for Life Robinson (Buc-Film, ž. Verner) a člen premiérového ročníku potomků stříbrného z japonské Velké jarní ceny Tigera Cafe Anthon (Horse Farm Kroutilík, ž. Korečková).

Startovní listiny

Sázkové kurzy

Další program:

14:00 - Cena Conseq Horizont Invest (III. k., 1200 m): čtyři z devíti dvouletých účastníků budou usilovat o bonus Racing Postu deset tisíc liber.
14:30 - Cena Conseq Active Invest (hdcp III. k., 1000 m): na nejkratší trati mají vítězné ambice Moilly a Rabbit Medicean, jejichž vyhlídky posilují i výhodná startovní čísla.
15:00 - Cena Conseq 3D Investice (III. k., 1400 m): mezi šestnácti kandidáty se i díky příznivé zátěži může prosadit Akada, v Bratislavě však ukazoval progres pražský novic All the Evil.
15:30 - Cena Městské policie hl. m. Prahy (II. k., 1600 m): v kvalitní sestavě deseti klisen může minimálně polovina z nich reálně atakovat nejvyšší příčku.
16:30 - Cena Conseq Penzijní společnosti (hdcp IV. k., 2400 m): i s nejvyšší nesenou hmotností má dobrou šanci na druhý jarní triumf ve vytrvaleckém dostihu Saracenian.
17:00 - Cena Conseq mojeinvestice.cz (hdcp IV. k., 1600 m): další pokus o ukončení čtyřletého čekání na třetí životní triumf podnikne spolehlivý Kevin the Knight.
17:30 - Cena záchranné služby Trans Hospital (IV. k., 1800 m): favoritem mezi šestnácti nezvítězivšími tříletými je Reaper, syn největší překážkové hvězdy první pětiletky tohoto století Registany.

Doprovodný program:

Den s Městskou policií hlavního města Prahy

  • slavnostní průvod koní před tribunou
  • ukázka policejního výcviku jízdní skupiny
  • fotbal v sedle
  • ukázka práce Útvaru psovodů MP
  • prezentace techniky MP
  • skákací hrad, paintball a další hry pro děti

Dostihový infoservis

Pro děti: jízdy na ponících a "Hříbátka"!
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti (např. svézt se na tradičním dřevěném kolotoči) a bavit se v krytém dětském koutku "Hříbátka" situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

"Hříbátka": soutěže o hračky od Dino Toys!
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad "Hříbátky" převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů a upomínkové razítko!
V infocentru (přízemí tribuny - sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí "dostihovou knihovničku". V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce
Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!
Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Irena Rychlovská, obchodní oddělení, 604 298 155, irena.rychlovska@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:
Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
Celoroční vstupenka: 900 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one" (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

www.velka-chuchle.cz

Podobné články

V sobotu 25. května se znovu otevřou brány Pardubického závodiště a pohled na startovní listiny rozhodně láká k návštěvě. Osmička dostihů je totiž…

Hlavním dostihem čtvrtého pokračování dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byla 75. Velká květnová cena – 15 let se 108čkou, v níž splnil roli…