Dostihový spolek a.s. NEMÁ problémy

16. 8. 2010 EQCH redakce

Dnes ráno jsme vás informovali o textu, který uvedl internetový zpravodaj Český turf a který zvláštním způsobem rozebíral situaci v Dostihovém spolku Pardubice. K textu nám dnes také zaslalo vedení DS a.s. své vyjádření.

Původní článek zde: Dostihový spolek a.s. Pardubice má problémy

Autor článku „Dostihový spolek a.s. má problémy" nemá nejen odvahu se pod svůj článek podepsat, ale nemá ani pravdivé a podložené informace. Jedinou pravdu má ve svém tvrzení, cituji, „že Velká pardubická je nyní pojmem v celé Evropě". Výrazně tomu přispělo zařazení Velké pardubické České pojišťony do mezinárodního seriálu Crystal Cup, soutěže, která vznikla iniciativou Dostihového spolku v roce 2009 a koná se na deseti závodištích v šesti dostihově nejvyspělejších zemích Evropy, kde Velká pardubická České Pojišťovny je klíčovým dostihem celého Crystal Cupu. Plné startovní pole v loňském roce je dokladem této stále vzrůstající prestiže.

DSPardubické závodiště se v posledních letech stalo i domovem tří Mistrovství Evropy ve všestrannosti, kvalifikací všestrannosti pro Olympijské hry v Pekingu, mezinárodních tříhvězdičkových soutěží s účastí 15 - 18 evropských zemí. Dále je Dostihový spolek pořadatelem třídenní mezinárodní výstavy Koně v akci (největší v ČR) a dalších sportovních a společenských podniků.

Druhý největší akcionář byl opakovaně od počátku roku osloven skupinou zájemců, aby svůj podíl ve společnosti prodal. Dr. Vokál veškeré nabídky odmítl a zůstává nadále na své pozici. Je obecně známo, že je celá řada zájemců o koupi akcií DS, není však znám žádný případ, kdy by akcionář chtěl své akcie prodat. Přes všechny ekonomické problémy, které přináší dnešní doba, a které se dotýkají každého z nás, je situace v DS stabilní. Zásluhu na tom má i úzká spolupráce se Statutárním městem Pardubice, jeho největším akcionářem a poděkování patří i všem sponzorům.

Ing. Arch. Miroslav Petráň, předseda představenstva Dostihového spolku a.s.
Ing. Jiří Kunát, místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s.

Podobné články
 Táňa Mášová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Odložil

Být překážkovým šampionem v jedné sezóně v Čechách i na Slovensku, to je jedinečný výsledek. Žokeji Janu Odložilovi se to povedlo v roce 2022. Trvale…