Nejkrásnějšího fríského hřebce mají na Chomutovsku. Vítězil už jako hříbě

7. 11. 2019 Miroslava Strnadová

Jezdecká stáj v Březně na Chomutovsku se může chlubit nejkrásnějším fríským hřebcem. Čtyřletý Wickey van Dupaumolen získal prestižní chovatelský titul Ster a navíc byl vyhlášen Šampionem všech hřebců roku 2019.

Fríský kůň patří mezi nejstarší evropská plemena původem z Nizozemska. Mezi odborníky se mu pro charakteristickou barvu říká „černá perla“. Dnes se používají hlavně k zápřahu a na show.

„Máme z toho obrovskou radost. Stálo nás to mnoho úsilí, ale i kdybychom nevyhráli, byl by to pořád náš skvělý Wikouš,“ sdělila chovatelka Denisa Budáková. Krásného koně má v rodinné stáji dva roky. Získala ho k narozeninám. „Mít takového koně byla moje srdeční záležitost a fríského hřebce jsem si vždy přála,“ podotkla.

Celý článek přináší iDnes.cz: Nejkrásnějšího fríského hřebce mají na Chomutovsku. Vítězil už jako hříbě

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…