Zástupci Národního hřebčína navštívili zemský hřebčinec v Moritzburgu

3. 10. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv NHK Zdroj: NHK URL zdroje: www.nhkladruby.cz
Landgestüt Moritzburg
Landgestüt Moritzburg

Na základě pozvání ředitelky Landgestüt Moritzburg Dr. Kati Schöpke navštívil ředitel národního hřebčína Jiří Machek a šlechtitelka Zuzana Šancová saský zemský hřebčinec.

Návštěva proběhla v sobotu 24. září 2022, a to v souvislosti s konáním jedné ze tří letošních slavnostních přehlídek hřebců tzv. Hengstparade. Velmi bohatý program této slavnosti se ze všech ostatních pořádaných dalšími státními německými hřebčíny a hřebčinci nejvíce podobá akcím pořádaným národním hřebčínem. Podobnost tkví především v četnosti vystoupení různých druhů spřežení, jejichž předvedení má v Moritzburgu velmi dlouhou tradici. V letošním roce nechybělo společné vystoupení čtyř pětispřeží, nebo tří desetispřeží, na závěr programu bylo předvedeno šestnáctispřeží. Na závěrečné recepci byla také možnost se potkat jak se zástupci místního hřebčince, tak i s ředitelkou hřebčína Graditz Antje Kerber.

Podobné články
Vitalis

Hannoverský svaz loni poprvé zveřejnil seznam plemeníků, kteří měli více než 30 hříbat v sezóně. Letošní seznam nejvyužívanějších plemeníků 2021 je…

Dánská královna Markéta II. v sobotu 12. listopadu oslavila 50. výročí svého nástupu na trůn. Oslavy byly již dvakrát odloženy.