Práce u koní

Jana N

Vloženo 22.6.2009 - 20:01
Ahoj, nemáte někdo nějaký typ na zajímavou práci kolem koní nebo i příbuzných oborech pro vysokoškolačku zemědělské školy? Díky

Kristyna Blatterbauerova

Vloženo 22.6.2009 - 20:21
A odkud jsi?Co by jsi chtěla konkrétně dělat u koní?

Tomáš Sychra

Vloženo 22.6.2009 - 20:32
Reakce na 1318212: Známí shání ošetřovatelku a trenérku v jedné osobě. Je to herecká rodina. Koně jsou u Sedlčan.

Jana N

Vloženo 22.6.2009 - 21:04
Jsem z Prahy, studovala jsem na ČZU. Ráda bych něco kolem koní, trénování, administrativu..

Lucie Votavová

Vloženo 23.6.2009 - 17:25
Garado, jak říká Artuš, měla bych stajný tip, ale to mi musíš napsat na mail, abychom si upřesnili pojmy a představy. Mám ho v medailonku, písni, mohlo by to být zajímavé.Reakce na 1318218:

Lucie Votavová

Vloženo 23.6.2009 - 17:25
... tedy stejný, ale i tajný ...:-)))) budu po sobě líp číst ...Reakce na 1318335:

SPL

Vloženo 10.2.2012 - 11:25
Vytahuji starší téma, nevíte o nějaké práci u koní? Nejlépe sportovní stáj :)

Ondřej Tučný

Vloženo 10.2.2012 - 15:46
L S: Vytahuji starší téma, nevíte o nějaké práci u koní? Nejlépe sportovní stáj :)
Myslím, že by bylo úplně super, kdybyste si vyplnil / vyplnila minimálně jméno a příjmení v profilu. Zaměstnavatelé neradi vidí anonymní kandidáty.

SPL

Vloženo 10.2.2012 - 16:23
Tak myslím, že sem na diskuse zaměstnavatelé nechodí. Pouze jsem se chtěla informovat, zda tu někdo o někom neví, tudíš není moje jméno nutné.

veronika sixtova

Vloženo 10.2.2012 - 16:33
Reakce na 1435722: LS mýlíš se, sem na diskuzi chodí i ti, kdo lidi u koní zaměstnávají (třeba já, ale znám i další, kteří sem chodí). A po přečtení tvého medajlonku bych se s tebou, coby potencionálním zaměstnancem, fakt dále nezabývala:-) Hádej, kam jsem se, v poledne po přečtení tvého dotazu, první podívala?

Alena Brixí

Vloženo 10.2.2012 - 17:49
Rumba má pravdu. Také jsem klikla na tvůj medailonek, protože shodou okolností, vím o práci u koní ve sportovní stáji. Tak jsem koukala odkad jsi. Ale přesně - anonymem se odmítám zabývat, protože člověk, který se stydí napsat své jméno, - s ním není něco v pořádku. Ostatně i pravidla tohoto fora říkají, že diskutující mají pravdivě vyplnit medailonek. Ostatně za své názory by se nikdo stydět neměl.

Veronika Slámová

Vloženo 10.2.2012 - 19:08
Čistě hypoteticky mám jeden dotaz pro ty co zaměstnávají. Má vůbec šanci na práci s bydlením žena s dvěma malými dětmi (např. 3 a 6 let), 5 kočkami a jedním psem? Licence jezdecká, cvičitel, rozhodčí. Skoky drezura na úrovni L. Praxe v obsedání, přiježdění mladých, vedení hodin apod. Ptám se jen ze zvědavosti zda-li by to bylo vůbec reálné. Čemu dáváte při výběru zaměstnance přednost? Byli by děti a zvířata překážkou i když by se to vyvážilo zkušenostmi a licencemi?

veronika sixtova

Vloženo 10.2.2012 - 20:07
Tosca: Čistě hypoteticky mám jeden dotaz pro ty co zaměstnávají. Má vůbec šanci na práci s bydlením žena s dvěma malými dětmi (např. 3 a 6 let), 5 kočkami a jedním psem? Licence jezdecká, cvičitel, rozhodčí. Skoky drezura na úrovni L. Praxe v obsedání, přiježdění mladých, vedení hodin apod. Ptám se jen ze zvědavosti zda-li by to bylo vůbec reálné. Čemu dáváte při výběru zaměstnance přednost? Byli by děti a zvířata překážkou i když by se to vyvážilo zkušenostmi a licencemi?
Čistě hypoteticky - když budeš mít kam/komu dát děti hlídat (ale ne mně), a zvířata vměstnáš do bytu k vám (psa by jsi mohla brát s sebou, kdyby se snesl s našimi, kočky by ti naši psi zlikvidovali) a budeš pracovitá, tak, čistě hypoteticky, tě přijímám (ale zatím máme svou zaměstnankyni;-) ) :-D

veronika strabergerová

Vloženo 10.2.2012 - 22:37
Mě by čistě hypoteticky zajímalo, na jaké hladině se pohybuje finanční ohodnocení zaměstnanců u koní v Čechách.

Kateřina Mrázová

Vloženo 10.2.2012 - 23:08
Tosca: Čistě hypoteticky mám jeden dotaz pro ty co zaměstnávají. Má vůbec šanci na práci s bydlením žena s dvěma malými dětmi (např. 3 a 6 let), 5 kočkami a jedním psem? Licence jezdecká, cvičitel, rozhodčí. Skoky drezura na úrovni L. Praxe v obsedání, přiježdění mladých, vedení hodin apod. Ptám se jen ze zvědavosti zda-li by to bylo vůbec reálné. Čemu dáváte při výběru zaměstnance přednost? Byli by děti a zvířata překážkou i když by se to vyvážilo zkušenostmi a licencemi?
Nehypoteticky rozhodně větší šance, než u nás, které děti ještě nemáme a už bychom měly mít minimálně dvě ve školním věku. Protože my jsme pro zaměstnavatele POTENCIONÁLNÍ HROZBA.

karla cinova

Vloženo 11.2.2012 - 0:42
Já bych se taky připojila do řad zájemců o práci. Kdekoliv, ale nutné ubytování. Mám dvě děti (15 a 10 let) a dva psy. Kdyby náhodou někdo o něčem věděl, budu vděčná:)

Luccka

Vloženo 11.2.2012 - 9:02
ajda: Rumba má pravdu. Také jsem klikla na tvůj medailonek, protože shodou okolností, vím o práci u koní ve sportovní stáji. Tak jsem koukala odkad jsi. Ale přesně - anonymem se odmítám zabývat, protože člověk, který se stydí napsat své jméno, - s ním není něco v pořádku. Ostatně i pravidla tohoto fora říkají, že diskutující mají pravdivě vyplnit medailonek. Ostatně za své názory by se nikdo stydět neměl.
Zdravím, prosím mohla byste mi sdělit buď sem nebo na mail, o jakou stáj se jedná? Také mám zájem o práci, a jelikož jsme ze stejného kraje tak mě to zajímá ještě víc. Děkuji

veronika sixtova

Vloženo 11.2.2012 - 10:07
Reakce na 1435807: :-DD jednu takovou potencionální hrozbu zaměstnáváme - vlastně dvě, páč jedna hrozba je u koní a druhá (dvojče) sedí v kanclu u účetnictví.

Petra Beránková

Vloženo 11.2.2012 - 10:19
zaměstnavatelé, a jak dlouho jste hledali než jste byli s člověkem u koní spokojeni? My hledáme a nemůžeme najít, potřebujem ošetřovatele, který bude schopen dělat samostatně:-) všimne si drobných zranění, dokáže odhadnout kdy je třeba přidat krmení, napadne ho že v zimě může voda zamrzat atd... Jestli se svěříte, jaké jsou u vás pracovní podmínky? Zajímalo by mě to pro srovnání.. U nás práce nejvíc v zimě, přes léto jsou skoro všichni koně na pastvinách tudíž kydání jako nejhorší práce je pak minimum. Mají u nás velkou šanci i jezdeckého rozvoje, koní je tu hromada, mají možnost trénovat pod vedením, jezdit po kurzech, závodech, zvyšovat si kvalifikaci. Nabízíme jim bezplatné ubytování, a pokud se vaří v naší hospodě tak i stravování- což bývá tak 4x do týdne. K platu (čistý cca 9tis) dává vedení stravenky, služební telefon a ustájení vlastního koně zdarma. Prostě si říkám, že když se nám nedaří někoho schopného najít v čem to je. Nabízíme málo? a nebo samostatně myslících a spolehlivých lidí je málo?

veronika sixtova

Vloženo 11.2.2012 - 10:39
Reakce na 1435833: Peetaaa, u nás asi hodně podobné podmínky a režim. Včetně toho rozvoje i závodního ježdění, možnosti trénovat jedenkrát týdně pod dlouholetým trenérem, kterého si velmi vážím (a platím ho já), přesto byl veliký problém někoho najít. Plat patnáct hrubého, možnost bezplatného ubytování (momentálně máme třeba volný byt tři plus jedna), stravování s námi /má vlastní domácí kuchyně:-)/ ). Přesto je to problém sem někoho najít a udržet ho delší dobu (nejdéle jsme tu měli opravdu prima holku pět let - bohužel ta odešla za ženichem), přeci jen jsme na konci světa a žádný velký frmol lidí (tudíž vzrůša) tu není. Tak jsem zvědavá, jak dlouho tu vydrží nynější ošetřovatelka/jezdkyně, která tu je od loňského května.

lenka šusterová

Vloženo 11.2.2012 - 10:48
Napíšu za sebe jako zaměstnance. Pracovala jsem u koní od pondělí do neděle celé dny. Jako ošetřovatel a jezdec. Zaměst.vyžadoval max.samostatnost. Když kobyla do vysokého skákání nežrala bylo na mě jak vymyslet a udělat aby se to zlepšilo a neztrácela formu,když byl jakýkoliv problém,musela jsem ho vyřešit at se to týkalo krmení,ježdění,lonžování,,prostě čehokoliv. Práce mě bavila a koně,o které jsem se starala jsem měla ráda jako vlastní a tak jsem k nim i přistupovala. Vlastního koně jsem měla ustáj.zdarma,plat nebudu zveřejnovat,ale zdaleka to nebylo ani těch 9tis. Přesto,že jsem vyučená v oboru a koně stále miluju,dnes bych tuto práci již nedělala. Hodně práce,velká zodpovědnost,v nic extra podmínkách a jednání některých lidí (zejména maj.ustájených koní)hrůza-hnojař nic víc. Ted pracuji ve fabrice,pěkně v teple,hodně volna,plat 18000 čis.měs.benefity 3000,oběd za 25kč,dvakrát ročně bonus až 5000,jednou ročně vyfas.oblečení včetně kvalitních bot,. Troufám si tvrdit,že jsem samostatně myslící a max.spolehlivý člověk a zaměstnavatel se mnou byl spokojený,ale ke koním bych už asi nešla. Řekla bych nedoceněnost a nadřazenost některých lidí odrazuje od práce u koní.

Lucie Dvořáková

Vloženo 11.2.2012 - 10:55
Občas si říkám, že já tenkrát tu mámu poslechla a šla na ekonomku. Kdybych nebyla vázaná na oře a spolujezdkyni (jakože vzít jí koně zpod prdele a odstěhovat se s ním někam úplně jinam), tak se hlásim. Člověk by řekl, že práce v kanclu je pohodička - jenže se zaměstnavatelem, který si na podřízených honí ego, považuje je za svůj majetek a někdy i za objekt své sexuální nedostačivosti....to by šel člověk radši kydat stáje a nosit vodu:o/

veronika sixtova

Vloženo 11.2.2012 - 10:57
Reakce na 1435841: zrovna nedávno jsme o tom debatili se známýma (majitelé velké turistické jízdárny), o problému někoho najít, někoho, kdo je pracant a k tomu zodpovědný, samostaný atd. a dospěli jsme k tomu, že práce u koní je životní styl. Nejde ho brát jako práci ve fabrice - pokud se k práci u koní tak přistupuje, nebude to nikdy dobře fungovat:-)

Lucie Dvořáková

Vloženo 11.2.2012 - 11:08
Reakce na 1435846: Myslíš, takové to od rána do večera, má práce je mým koníčkem...:o) Když jsem dělala školu, tak o letních prázdninách jsem si našla brigádu jako vedoucí dětského tábora a odjela přes celou republiku. Z prvního ročníku krapet sešlo (nebyly děti), tak mě vyslali na druhý statek, ke koním, kravám a ovcím, s novou kamarádkou. Celé léto jsme se staraly o kobyly, o chod statku. Našla jsem si tam přítele, který dělal správce - vážně od rána do večera, jak bylo potřeba - v zimě, když se bahnily ovce, krmil o půlnoci flaškouny, pomáhal telatům na svět......v zimě, v horách, nikde nikdo, žádnej med, ale on bral svojí práci jako způsob života, statek bral za svůj, práci si v klidu dělal, jak bylo potřeba (když bylo hotovo, šlo se v létě na houby) - prostě volno a práce, jak bylo potřeba, žádné hodiny, píchačky, po večerech jsme spolu šili westernový sedla:o)....občas mě to štvalo (jakože lověk neměl moc prostoru pro svůj volný čas), ale většinou to bylo fajn, žádná buzerace, že polední pauza je 30 minut, práce se musela udělat tak jako tak, každý den trochu jiná, mezi fajn lidma, kteří myslí stejně. Ty dvě léta byly nejkrásnější v mém životě - jako bonus ještě člověk dostal výplatu. Přitom to vlastně ani nebyla práce (protože člověk od koní bere jako samozřejmost, že se kydá, čistí, zametá...), ale báječný prázdniny s novými přáteli :o)) Kamarádka dodělala školu, našla si svého farmáře - a te´d v podstatě dělá to samé, u koní, u zvířat....teď čeká miminko. Její domov je na statku ejjího přítele a její rodiny - jak moc jí tenhle způsob života závidim....zvlášť když v pondělí člověk vstává do práce, kam chodí s odporem a jen proto, že musí platit ustájení za koně:o/

veronika sixtova

Vloženo 11.2.2012 - 11:19
Reakce na 1435847: ale ono to nemusí být od rána do večera - jsou dny, kdy je frmol (ráno se krmí, sonuje, pak jezdí, pak hoďka volno na oběd, pak zasejc ježdění /příprava na zkoušky/ nebo mytí kobyl na výstavu třeba, odpoledne připouštění), ale pak jsou dny, kdy se nakrmí, odjezdí a není do čeho šťournout (holce pak vymýšlím nesmyslnou náplň práce jako posté namazání cajků, mytí žlabů a tak a nebo ji nechám úplně být i když vím, že nemá co na práci;-) ) To je právě to očem mluvím - jednou je mazec, podruhý volno, nikdy to není úpně stejný jako u mašiny ve fabrice:-), slovy Foresta by se dalo říct "je to jako bonboniera, nikdy nevíš, co si zrovna rozbalíš":-D

lenka šusterová

Vloženo 11.2.2012 - 11:24
Reakce na 1435846: Jo když jsem končila školu tak jsem říkala,že budu dělat jedině u koní. Nic než koně pro mě neexistovalo. Brala jsem to jako životní styl,do fabriky jsem šla jen na chvíli než si najdu práci u koní a takhle to dopadlo. A já netvrdím,že to u koní nefungovalo,byla jsem spokojená i s tou mini mzdou a práce mě bavila.Ale znova už bych to nedělala,zkrátka jsem poznala něco lepšího. A to je asi ten problém pohled zaměstnavatele a zaměstnance. Práce u koní jako životní styl tzn.od nevidím do nevidím,žádné volno,mini plat,neexistuje odjet na dovolenou-i když to mi nevadilo,jenže ten zaměstnanec to vidí jinak. Mnozí zaměstnavatelé by chtěli jak se říká za málo peněz hodně muziky a ohání se životním stylem. Je to na hodně dlouhé povídání a přesto si myslím,že by ke shodě těchto dvou stran nedosšlo a proto je to tak jak to je.

lenka šusterová

Vloženo 11.2.2012 - 11:35
Jenže fabrika nejsou jen stroje,taková kontrola kvality je o něčem jiném,taky sranda,pokec,nacházíš různé závady taky to není úplný stereotyp. A všude u koní to taky nefunguje jak popisujete,u sportáků byl taky pevný režim,každý den to samé(u u hřebečků ve volné stáji vlastně taky) stereotyp. Krásné dva roky píšeš,ale dělat to celej život ? Na vlastního koně jsem vůbec neměla čas takže mi byl platný jak zmrzlýmu zimník.

Lucie Dvořáková

Vloženo 11.2.2012 - 11:39
Reakce na 1435849: Jak říkám, vím o čem mluvíš. Nevím, možná si to idealizuju, už je to hodně dávno, kdy jsem musela kydat celou maštal víc, než 2 dny za sebou, kdy člověk po celém dni na poli, kdy měl v rukou x balíků slámy, padnul večer jak podťatej, ... vyrosla jsem v oddíle, kdy jsme jen makali, jako malí špunti, bez nároku na koně, na ježdění, šťastné, že můžem vodit koně. Ten sedláckej gen ve mě zůstal - a současná práce mě ničí - arogance, řev kvůli maličkostem, psychickej nátlak, výhrůžky, přesčasy jen tak, pro nic a hlavně za nic....jak kdyby člověk stál na tenkém ledě a nad ním ještě stály skály...prostě nikdy nevím, co se zrovna ten den stane, co majiteli přelítne přes noc, nebo čím ho naštve manželka. Na poličce mám fotku kobyly a když je nejhůř, tak si říkám "ticho, nebreč, to přejde, živíš koně, nemůžeš jít na pracák" Tak asi trochu bilancuju, jestli cesta, kterou jsem se vydala, je ta správná - to už je hodně OT, omlouvám se. Jen jsem chtěla říct, že existuje horší práce (ač napovrch vypadá načančaná, s honosným názvem pozice), ale pod povrchem je prázdno, peníze ještě mizernější, pracovní doba ještě horší a zacházení se zaměstnanci mimo rámec čehokoli...

jari

Vloženo 11.2.2012 - 11:40
Reakce na 1435846: to je žert tohle? Ano samozřejmě práce s koňmi je životní styl, hobby, a vyžaduje denodení nasazení. Ale čím víc času strávíš v práci tím víc potřebuješ peněz. Na to aby za mě někdo platil poplatky a tvrdil mi že nic víc nepotřebuju..... to nejde. A navíc u koní se pracuje většinou na černo a za hotový - pak je těch 20 dobré skóre. ( mínus bydlení, mínus jídlo je-li k dispozici. Takže a komplet zázemím a stravou 10-15 je ok.) Souhlas?

Lucie Dvořáková

Vloženo 11.2.2012 - 11:43
Reakce na 1435852: Vlastního koně vidím teď v zimě 2x do týdne, pouze o víkendu, protože si právě majitel vymyslel nesmyslné práce navíc - v podstatě dělám za 2 lidi, zodpovědnost za lidí 5 (kdykoli kdekoli se někdo z nich může prohřešit čímkoli - a je to moje vina). Takže do stáje chodím kobylu akorát pomazlit a vybrečet se jí do hřívy. V létě to není o nic lepší, ale alespoň je dýl viět, takže může chodit jezdit a trénovat klidně v 8 večer.
1 2 3