České juniorky v Dubaji bodovaly

6. 3. 2007 Lenka Kerumová

Na základě vynikajících výsledků a zejména díky skvělé prezentaci na zábřežském ME-E J&Y v roce 2006, dostaly naše juniorky pozvání zúčastnit se Prezidentského poháru vypsaného pro juniory a příslib, že pouštní dubajský pohár pojedou na místních koních. Dařilo se jim více než dobře.

Na pozvání šejka sultána Khalifa Bin Zayeda Al Nayaha odcestovaly Petra Trojáková, Markéta Terberová a Kateřina Kyselá do Bou Thib Endurance Village u Abu Dhabi, aby se zúčastnily 100km dlouhého juniorského President Cupu, a na koních Bin Zayedových.

Markétě byl přidělen 11letý hnědý valach Charlie Rach, jenž si s pouštní stovkou poradil bravurně v průměrné rychlosti 25 km/hod. Markéta byla první zahraničním jezdcem v cíli, v celkovém pořadí pátá. Své místo si udržovala průběžně - první kolo 13. příčka, druhé 6. třetí a čtvrté 5.

Kateřina Kyselá odjela na rovněž 11letém šedém valachu Ramalea Captain Starlight. Jejich rychlost byla velmi vyrovnaná okolo 20 km/hod.

Petra Trojáková jela na osmileté šedé klisně Mora Camelia. Po prvním kole byla o tři místa za Kateřinou na 39. příčce, oba koně se uklidnili do pěti minut. Po druhém kole už Petra s Kateřinou postoupily na 22., resp. 20. místo, a vyřazování pokračovalo: ve třetím už držela Kateřina 10. a Petra 13. příčku, a to si držely stále stejné tempo okolo 20 km/hod., a koně se stále uklidňovali v době mezi 4 a 5 minutami. V posledním 4. kole už mezi nimi a Markétou byl pouze jeden emirátský jezdec, tudíž český juniorský tým byl prvními zahraničními jezdci v cíli.

Markéta na vítěze (foto níže) ztrácela 22 minuty, Kateřina s Petrou 1h4m. Vítěz, Omair Husain Abdulla Al Bloushi na 10letém valachu Charlandre El Sharif, zvítězil průměrnou rychlostí 26,5 km/hod, i když poslední kolo odjel 31,48 km/hod. s pulsy ve veterině 56, 40, 44 a 55!!Foto - Endurance.net
Přílohy - zdroj (ADEC)

Podobné články

16. července 5:15, Auburn, Kalifornie: 66. ročník legendárního závodu na 160 km přidal další napínavou kapitolu. Přestože už byl předtím stanoven…

Deník

Několik desítek arabských koní se svými jezdci se sjelo do Dolního Dvořiště. Shromáždili se na pastvinách u Malše, aby se tu utkali v prvním ročníku…