Výstava Jaro s koňmi je v plném proudu

20. 3. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: archiv EQCH

Pro toho, kdo nemá možnost vyrazit do Essenu, ale přesto by se někam na koně rád vyjel podívat, máme zajímavý tip. Už od středy 18. března probíhá na výstavišti v Lysé nad Labem poněkud menší výstava koní a všeho co ke koním patří Jaro s koňmi, která probíhá souběžně s výstavou Zemědělec 2009.

V Lysé nad Labem opět začíná jaro a to rovnou s koňmi. Připraven je jako vždy pestrý program, ve kterém budou k vidění různá plemena koní. „V hale A1 je možnost prohlédnout si vystavované koně a zakoupit jezdecké potřeby, oděvy a další produkty s koňskou tématikou. V neděli 22. března navíc proběhne v 11.00 a v 13.00 v hale A2 módní přehlídka na téma Western,“ sdělila nám pořádající Ivana Kelymanová.

 

Představí se…

K vidění je na dvanáct plemen koní. Například kůň plemene brabantský kůň v zastoupení valacha Kylian Van Het Hermeshof v majetku Daniely Kodadové, či lipicáni ve třech barvách – vraník, bělouš i hnědák dovezení až z Holandska. Své minihorse představí již tradičně významný chovatel Antonín Sádlo. Ani elegance chybět nebude. Fríského hřebce Fabian van de Pluum přivezla Karolína Fränkelová, známá jako dáma v sedle. Národní památku starokladrubského hřebce Sacramoso Euclida XLVI-94 předvede Josef Iš. Mezi další vystavovaná plemena patří holandský teplokrevník, českomoravský belgický kůň, americký klusák, český teplokrevník, fjordský kůň, ardénský kůň, méně známý gerdenlandský kůň a shetlandský pony.

Na venkovním předvadišti probíhají chovatelské ukázky těchto koní vždy od 10 hodin a 14 hodin.

Přibližný program, jak budou jednotlivá vystoupení následovat za sebou:

1. kladrubský kůň – zápřeh. p. Iš

2. fjord - hřebec, klisna – F. Zéland

3. brabant + arden + 3x minihorse

4. sportovní pony na ruce

5. ukázka jízdy sdružení "Dámy v sedle "

6. hucul - ukázka ovladatelnosti

7. minihorses na ruce

8. brabant + arden + ČMB

9. fríský kůň – lonž

10. ČMB pod sedlem

11. holandský teplokrevník – lonž

12. brabant - zápřah

13. gelderland - sedlo

14. kaskadérská skupina Caballos – rytířský turnaj o urozenou paní Bludimíru :-)

Josef Iš

Jaro v Lysé není jen o koních

Souběžně s výstavou Jaro s koňmi probíhá také 30. ročník výstavy zeleně, mechanizace pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků - Zemědělec 2009. V areálu se tedy objeví zemědělská technika, drobné zemědělské stavby, hnojiva, zahrádkářské potřeby, skleníky, oplocení, závlahy ale také bioprodukty či ovocné a okrasné stromky, květiny a léčivé, tonizující rostliny.

Technické informace:

Výstaviště je otevřené od 9 do 17 hodin.

Vstupné vás vyjde na 80 korun, děti, důchodce a ZTP/P zaplatí 60 korun.

Do areálu mohou psi, ovšem pouze na vodítku a s košíkem – ti mají vstup zdarma.

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.