Přípravy pardubické výstavy KONĚ V AKCI 2004 (III)

Na vaše přání přinášíme v tomto článku v průběhu celé pardubické výstavy "Koně v akci 2004" zajímavosti a aktuální informace přímo z místa konání. Sledujte jej pečlivě :)

PROGRAM VÝSTAVY "KONĚ V AKCI 2004"

NEDĚLE, 5. 9. 2004

Kolbiště
9:30 - 11:30 Národní finále v ovladatelnosti chladnokrevných koní
14:00 - 15:00 Formanská jízda - české národní finále

Paddock
10:30 Slovenský teplokrevník (CS)
11:00 Shagya arab
11:30 Hucul
12:00 Český sportovní pony
12:30 Welsh part bred
13:00 Představení tříletých chladnokrevných klisen + chovné kolekce
13:30 Hafling
14:00 Shetland pony
14:30 Český teplokrevník (ČT)

Hlavní předvadiště
9:30 - 10:00 Slavnostní průvod
10:00 - 10:15 Spřežení malých koní
10:15 - 10:35 Koňská show - manželé Tomkovi
10:35 - 10:50 Pony p. Maťátka
10:50 - 11:10 Český sportovní pony - skoky
11:10 - 11:20 Shire horse + falabella
11:20 - 11:40 Hafling - p. Novosad
11:40 - 11:50 Achal-teke
11:50 - 12:05 Selská jízda Nechanice
12:05 - 12:30 Paso fino colombiano + merénský kůň
12:30 - 13:00 Dekorování těžkého tahu a soutěže v ovladatelnosti chladnokrevných koní
13:00 - 13:15 Dámy v sedlech
13:15 - 13:30 Hřebčín Equus Kinsky
13:30 - 15:00 Hřebčín Lipica, NH Kladruby nad Labem
- společná čtverylka hřebčínů Lipica a NH Kladruby nad Labem
- studenti SOUz Kladruby nad Labem a starokladrubští koně
- cviky španělské školy v podání lipických koní
- netradiční zápřeže starokladrubských koní Favory Benice
- bílé šestispřeží NH Kladruby nad Labem
- Pas de Deux Hřebčín Lipica
- závěrečné společné defilé
14:30 - 14:40 Peruán
14:40 - 15:00 Dostih osobností (zavádí jízdní policie)
15:00 - 15:15 Dostih menších pony
15:15 - 15:30 Dekorování formanské jízdy + losování divácké tomboly
15:30 - 15:45 Dostih větších pony
15:45 - 16:00 Skoky ve volnosti - Rochester
16:00 - 16:15 Dostih chladnokrevných koní
16:15 - 16:45 Městská jízdní policie Pardubice
16:45 - 16:55 Kolekce českého teplokrevníka (ČT)
16:55 - 17:05 Předvedení hřebců Corrado II a Majáles
16:50 Uzavření výstavy - chladnokrevná trojka p. Nývlt + Městská jízdní policie Pardubice

Městská tribuna "D":
- Dostihový klub: 11:00 Diskuzní fórum s vítězi Velké pardubické steeple-chase, moderuje Vl. Weiner
- Lóže 204: Výstava obrazů parforsních honů z okolí Pardubic a výstava fotografií - nepřetržitě, možnost zakoupení publikace "Parforsní hony na Pardubicku".

Vyjížďky konibusem po kurzu Velké pardubické steeplechase. Stanice konibusu je zřetelně označena poutačem s jízdním řádem ve vstupní části závodiště.

SOBOTA, 4. 9. 2004

Kolbiště
10:00 - 12:30 Kombinované soutěže spřežení (jednospřeží, dvojspřeží, dvojspřeží pony) - drezura
polední pauza
15:30 - 17:00 Kombinované soutěže spřežení (jednospřeží, dvojspřeží, dvojspřeží pony) - parkur

Paddock
10:00 Šampionát - hodnocení tříletých chladnokrevných klisen
11:00 Kolekce chladnokrevných koní
11:30 Shetlandský pony
12:00 Český sportovní pony
12:30 Hafling
13:00 Welsh-part bred
15:00 Shagya arab
15:30 Hucul
16:00 Český teplokrevník (ČT)
16:30 Slovenský teplokrevník (CS)

Hlavní předvadiště
9:30 - 10:15 Slavnostní průvod
10:15 - 10:30 Spřežení malých koní
10:30 - 10:40 Hřebčín Equus Kinsky
10:40 - 11:00 Koňská show - manželé Tomkovi
11:00 - 11:10 Čtverylka SZeŠ Havlíčkův Brod
11:10 - 11:25 Pony pana Maťátka
11:25 - 11:45 Městská jízdní policie Pardubice
11:45 - 11:55 Shire horse + Falabella
11:55 - 12:10 Hafling - p. Novosad
12:10 - 12:40 Dekorování tříletých chladnokrevných klisen - šampionát
12:40 - 12:50 Achal-teke
12:50 - 13:15 Paso fino colombiano + Merénský kůň
13:15 - 13:30 Selská jízda Nechanice
13:30 - 15:00 Hřebčín Lipica, NH Kladruby nad Labem
- společná čtverylka hřebčínů Lipica a NH Kladruby nad Labem
- studenti SOUz Kladruby nad Labem a starokladrubští koně
- cviky španělské školy v podání lipických koní
- netradiční zápřeže starokladrubských koní Favory Benice
- bílé šestispřeží NH Kladruby nad Labem
- Kür Hřebčín Lipica
- závěrečné společné defilé
15:00 - 15:15 Dekorování orby
15:15 - 15:30 Dámy v sedlech
15:30 - 15:40 Chladnokrevná trojka p. Nývlta
15:40 - 15:55 Skoky ve volnosti - Rochester
15:55 - 16:15 Český sportovní pony - drezura, ovladatelnost

Oranice
12:00 - 14:00 Orba

Předvadiště před tribunami
15:30 - 17:30 Národní finále v těžkém tahu chladnokrevných koní

Tribuna D - Dostihový klub
15:00 Diskusní fórum s olympionikem Jaroslavem Hatlou

PÁTEK, 3. 9. 2004

Kolbiště
11:00-13.00 Liga zemědělských škol - kolbiště: otevřená soutěž v drezuře a parkuru
polední pauza
14:00 - 14:30 ukázka ovladatelnosti chladnokrevných koní - členové Cechu profesních kočí "Orlicko"
15:00 - 17:00 formanská jízda I. kolo

Paddock
kolekce vystavovaných plemen:
10:30 český teplokrevník (ČT)
11:00 tříleté chladnokrevné klisny předvedení
12:30 slovenský teplokrevník (CS)
13:00 chovné kolekce chladnokrevných koní
14:00 shagya arabové
14:30 český sportovní pony
15:00 welsh-part bred
15:30 hucul
16:00 hafling
16:30 shetlandský pony

Hlavní předvadiště
10:00 Slavnostní zahájení (Městská jízdní policie Pardubice, Starokladrubská čtyřspřeží, Selská jízda)
10:30 - 10:45 Pony pana Maťátka
10:45 - 11:00 Paso fino colombiano
11:00 - 11:30 Koňská show - manželé Tomkovi
11:30 - 12:00 Městská jízdní policie Pardubice
12:00 - 12:10 Shire horse + Falabella
12:10 - 12:25 Zápřeže malých koní p. Bludský
12:25 - 12:40 Hafling - p. Novosad
12:40 - 13:00 Předvedení tříletých chladnokrevných klisen
13:00 - 13:15 Equus Kinsky
13:15 - 13:30 Achal-teke
13:30 - 15:00 Hřebčín Lipica, NH Kladruby nad Labem
- společná čtverylka hřebčínů Lipica a NH Kladruby nad Labem
- studenti SOUz Kladruby nad Labem a starokladrubští koně
- cviky španělské školy v podání lipických koní
- netradiční zápřeže starokladrubských koní Favory Benice
- bílé šestispřeží NH Kladruby nad Labem
- Kür Hřebčín Lipica
- závěrečné společné defilé
15:00 - 15:20 Chovné kolekce chladnokrevných koní
15:20 - 15:30 Čtverylka SZeŠ Havlíčkův Brod
15:30 - 15:45 Selská jízda Nechanice
15:45 - 16:10 Fitmin - ukázka pasteveckých psů a kachen
16:10 - 16:40 Dámy v sedlech
16:40 - 16:50 Merénský kůň
16:50 - 17:00 Skoky ve volnosti - Rochester
17:00 Český sportovní pony - skok mohutnosti

Tribuna D - městská lóže
15:00 odborná přednáška Fy Mikrop Čebín o výživě koní za účasti Larryho Lawrence z USA a předních českých odborníků

Výstava obrazů parforsních honů z okolí Pardubic - lóže 204,205 - tribuna D - nepřetržitě

Vstupné:
celodenní 80 Kč
celodenní poloviční 40 Kč (děti od 10 let, důchodci, studenti, tělesně postižení)
vstup zdarma mají v pátek děti do 15 let, organizované školní skupiny a postižení

Katalog výstavy má 27 stran, A4 plná barva, cena 60 Kč. Přílohou katalogu je seznam 167 ze všech vystavovaných koní s rodokmeny.

Slavnostní zahájení: pátek, 10.00 hodin.

VYSTAVOVATELÉ:

Agrospoj, s.r.o.
AGROTRANS spol.s.r.o.
ANDY WESTERN CLUB
ASCHK
BANG
Česká asociace steeplechase
Česká jezdecká federace
DALEN Hradec Králové
Dostihový spolek, a.s.
Equichannel.cz
EQUISBOY Brno
EQUISPORT Třebíč
EXOLD - ZOOPRODUKT
FITMIN, a.s.
Hauzr Jan - sedlářství
Hipologické muzeum Slatiňany
Hřebčín Equus Kinsky
HZT technik s.r.o. - hospodářská a zemědělská technika
CHOVSERVIS a.s.
ing. Ivo Exnar
ing. Pavel Horák
ing. Václav Ráliš
Jamenská a.s.
JETTO - Keramika
Jiří Navrátil - JAAN
Jockey Club ČR
KAMÍR a Co, s.r.o.
Kutějová Hana
Kůže, s.r.o. Hošťálková
Lenka Hoferová
Lubomír Šebesta - Šepra
MARO Kralovice
Marta Mastná
Milan Plundra - Variety Kalendář plemenných hřebců
MIKROP ČEBÍN a.s.
MVDr. Pavel Havelka - Jezdecké potřeby Brno
Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.
OS Apolenka - Hiporehabilitace
PARAGAN - nástavby a přívěsy
Pardubický zdobený perník
Plzeňský Prazdroj a.s.
Royal Horse
SCR Fasati s.r.o.
SOU Jaroměř
SOUz Kladruby nad Labem
Střední zemědělská škola Humpolec
Systema Pardubice s.r.o.
SZŠ a SOU Lanškroun
TONAK, a.s.
Trubecká hospodářská a.s.
Tyroler Ctirad, Aš
UAZ ČR Krásný Dvůr
Uniskap České Budějovice
UNIVIT s.r.o.
Ústřední evidence koní ČR
VABANK Jezdecké potřeby
Vachutka Pavel
Věra Procházková
Vocásková Helena
Wörmann Mělník
Zemědělské služby Běstovice a.s.
Marcel Jaroslav
WEDAS Dagmar Stašková - oblečení pro jezdectví a western

David Dent - výtvarník (GBR)
Dana Murínová (SR)
Kobilarna Lipica (SLO)
MERANO MAIA S.p.A. (ITA)
M.HOFER KG (AU)
Scandinavia - Italia (ITA)

Příbuzné články:

 

Související odkazy:

 

Podobné články
Součástí veletrhu FOR PETS bude youtuberka Kristy M. Ranch

Program veletrhu FOR PETS 2024 jako každoročně připravila Nadace na ochranu zvířat, spolupořadatel(ka) veletrhu. Program letošního veletrhu FOR PETS…

Od čtvrtka 7. do neděle 10. prosince 2023 výstaviště v Salcburku hostilo festival koní nesoucí název Silberheil Amadeus horse indoor.