Podzimní dětský den Stable Donja Písnice

1. 10. 2009 Karolína Fränkelová Autor fotek: Věra Marková, Jana Rauchová

V neděli 20. září 2009 se uskutečnil první veřejný počin nově otevřené pražské stáje Donja Písnice (SDP). Ve spolupráci se SDH Libuš, JO TJ Tempo Praha, Pony Clubem a produkční agenturou Jaroslava Pelíška připravil tým Donja Písnice téměř tříhodinový program pro děti i dospělé. Fotodokumentace se ujala Věra Marková.

Simona Fränkelová v sedle Fabiana van de PluumZahájení se ujal Petr Abbé Hroš, který diváky prováděl celým odpolednem. Nejdříve se představilo současné koňské osazenstvo stáje na ruce i pod sedly. Poté se již rozběhl program představením Halapartna a na jízdárně sousedního jezdeckého oddílu byly zahájeny dětské hry.

Jízdu v dámském sedle, což je jedna z disciplín provozovaných v SDP, předvedla Simona Fränkelová v sedle Fabiana van de Pluum.

Dámské sedlo vystřídaly dvě skokové ukázky a to sice skákání ve volnosti valacha ČT Dustyho pod vedením Markéty Skálové a parkur v podání Kristýny Luxové a její klisny ČT Corridy.

Do ukázky sokolnictví, vznešeného umění lovu v podání Jardy Pelíška na Czakovi, Karolíny Fränkelové s Fabiánem, káňat Harrisových Harrym a Sárou a opěšalým Petrem Hrošem byly zapojeny i přihlížející děti, což sklidilo velký úspěch. Jedna z malých účinkujících nám dokonce nechtěla vrátit Czaka :-).

Sokolnictví vystřídaly členky taneční skupiny Ambrozie a rozproudily publikum temperamentním španělským tancem.

Následovala show „Mušketýr" opět v podání Petra Hroše a několika nedobrovolně dobrovolných diváků. Došlo i na střelbu z muškety.

Střelba probíhala z plného cvalu...Po mušketýrské taškařici přišel na řadu fríský valach Joris van de Dellen Mirky Fišerové na dlouhých opratích.

Svou premiéru před diváky si odbyla desetiletá Eliška Kopicová s valachem ČT Century nákelským při ukázce výcviku nejmenších.

Krátká přestávka, určená pro přípravu předvadiště na Horseback archery show, byla vyplněna opět soutěžemi pro děti a svezením na ponících. Poté již patřil prostor Jardovi Pelíškovi, Czakovi a jejich lukostřelecké show. Střelba probíhala ze stojícího koně, z plného cvalu a ve finále přišel na řadu opět dobrovolník z publika.

pas-de-deux ve westernovém duchuZávěrečným vstupem bylo improvizované pas-de-deux ve westernovém duchu Markéty Skálové s Dustym a Kristýny Luxové s Corridou.

O tečku za Podzimním Dnem Dětí se postaraly opět tanečnice skupiny Ambrozie s ohňovým tancem.

Na závěr bych jménem organizátorů chtěla poděkovat Produkční agentuře J. Pelíška a všem vystupujícím, kteří vytvořili program bez nároku na honorář, SDH Libuš za technické zajištění a pomoc při přípravách akce, JO TJ Tempo Praha za zapůjčení prostoru jízdárny, travnatého kolbiště, překážkového materiálu a poníků pro děti, Pony Clubu za krásné ceny do soutěží a týmu Stable Donja Písnice, jmenovitě Míše Vrňákové a Věře Staškové, za chuť takovou akci zorganizovat během měsíce od převzetí stáje do správy.

Podobné články
Součástí veletrhu FOR PETS bude youtuberka Kristy M. Ranch

Program veletrhu FOR PETS 2024 jako každoročně připravila Nadace na ochranu zvířat, spolupořadatel(ka) veletrhu. Program letošního veletrhu FOR PETS…

Od čtvrtka 7. do neděle 10. prosince 2023 výstaviště v Salcburku hostilo festival koní nesoucí název Silberheil Amadeus horse indoor.