Otazníky kolem BRNO TROPHY 2003

12. 2. 2003 Michaela Zachová Autor fotek: Jiří Zach

Milí koňaři a milovníci koní, jelikož se v kuloárech spekuluje o letošním Brně, dovolte mi pár informací na úvod.

V termínu 27.-29.6.2003 je naplánován další, v pořadí již čtvrtý ročník koňské show, závodů i výstavy BRNO TROPHY na brněnském výstavišti. Její poslední ročník se konal v roce 2001, kdy dosáhl svého vrcholu v počtu návštěvníků, vystavovatelů, závodníků i předvedených koní.

Bohužel úspěch celé akce se nepromítl do stránky finanční, proto byl po dohodě s a.s. Veletrhy Brno ročník 2002 odvolán a uvažovalo se o přejití na dvouletý cyklus. Akce je postavena jako prestižní záležitost, bylo by tedy nefér vůči zúčastněným ochudit ji po technické stránce - na tom se shodli i pořadatelé ze sdružení Horseman. Zázemí pro koně, jezdce, diváky i vystavovatele je opravdu náročnou investicí. Výstaviště samo má však zájem na udržení odborné a důstojné akce, která měla ohlas i v zahraničí.

V současné době se jedná o možnosti zachovat BRNO TROPHY - v roce 2003 jako výstavu koní s ukázkami a v roce následujícím opět v plné parádě.

Je pravdou, že BRNO TROPHY přivedla na brněnské výstaviště koně a vyprofilovala se z původních westernových závodů Den Nezávislosti. Je také pravdou, že stála mnoho úsilí, energie a prostředků všechny zúčastněné.

Ohlasy vystavovatelů, odborníků, chovatelů i návštěvníků nasvědčují tomu, že se má v započatém úsilí pokračovat. A jaký názor máte vy?

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.