Návštěvnická bilance Fieracavalli 2010

29. 11. 2010 Tisková informace Autor fotek: archiv Omnimedia.cz

Počet návštěvníků veletrhu agroturistiky a jezdectví Fieracavalli, který se letos ve Veroně konal 4.-7. listopadu, vzrostl oproti loňskému roku o 19 %. Celkem tento světoznámý veletrh navštívilo 153 tisíc lidí.

112. ročníku Fieracavalli se zúčastnilo více než 2 500 koní reprezentujících 60 chovů. Na 350 tisících metrech čtverečních se představilo na 700 vystavovatelů. Do Verony se přijelo podívat 900 novinářů, ať už z tištěných či elektronických médií.

Veletrh měl velkou návštěvnost i mediální publicitu i přes katastrofální záplavy, které na začátku listopadu postihly italský region Veneto.

Fieracavalli 2010

Tradičně nejaktraktivnější byla mezinárodní soutěž Jumping Verona v rámci světového poháru Rolex FEI, která se v Itálii konala již podesáté. Zúčastnilo se jí 9 ze 13 nejlepších jezdců světového žebříčku.

Oceňované byly i další tradiční doprovodné programy: exhibice HorseLyric s choreografií inspirovanou divadlem a operou. Čestným hostem show byla Královská jezdecká škola z jihošpanělského města Jerez de la Frontera se svým jezdeckým baletem s andaluskými koňmi.

Každoročně hojně navštěvované bývají pavilony zasvěcené venkovu a dětem. Důležitým místem setkávání je expozice věnovaná turistickému ruchu, na níž se letos poprvé prezentovalo Švédsko.

Fieracavalli 2010

Vysoký počet návštěvníků svědčí podle generálního ředitele Veronafiere Giovanniho Mantovaniho o stále velké oblíbenosti jezdecké disciplíny a znamená příslib pro obchodní příležitosti všech vystavovatelů.

Příští veletrh Fieracavalli se uskuteční od 3. do 6. listopadu 2011.

Stránka Fieracavalli: www.fieracavalli.it

Pavlína Perlíková

+ 420 724 120 015
Omnimedia
Jeseniova 51
130 00 Praha 3

Podobné články
Součástí veletrhu FOR PETS bude youtuberka Kristy M. Ranch

Program veletrhu FOR PETS 2024 jako každoročně připravila Nadace na ochranu zvířat, spolupořadatel(ka) veletrhu. Program letošního veletrhu FOR PETS…

Od čtvrtka 7. do neděle 10. prosince 2023 výstaviště v Salcburku hostilo festival koní nesoucí název Silberheil Amadeus horse indoor.