Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH

29. 3. 2023 Redakce Equchannel Autor fotek: Archiv Equichannel

ANIMAL TECH se v roce 2023 bude konat společně s Národní výstavou hospodářských zvířat a Národní výstavou myslivosti a to ve dnech 22.-26. 4. 2023.

Nosnými tématy veletrhu jsou chovatelství, genetika, veterinární lékařství, technologie a zemědělská technika pro živočišnou výrobu. Veletrh je určen především odborníkům - chovatelům, zootechnikům, zemědělcům a veterinárním lékařům.

Základem doprovodného programu jsou národní šampionáty, soutěžní a chovatelské přehlídky vystavených hospodářských zvířat. Návštěvníky čekají národní šampionáty plemen masného skotu, národní šampionát holštýnského skotu, národní šampionáty plemen jersey a brown swiss a nově národní šampionát českého strakatého skotu. Chystá se také soutěžní přehlídka normandského skotu, přehlídky prasat, ovcí a koz a samozřejmě i koní.

Pavilon F i letos patří výhradně koním. Chovatelé přivezou přes 140 koní od nejmenších minihorse, přes shagya araby až po chladnokrevníky. Připraveny jsou chovatelské přehlídky i ukázky využití koní. Na volné ploše K se v průběhu dne představí stále více populární disciplína Mountain trail.

Informace o aktuální legislativě a dalších aspektech týkajících se praktických veterinárních lékařů a chovatelů nabídne v úterý 25. 4. 2023 Veterinární kongres pro praxi, který zajistí špičkové odborníky z oboru.

Program a další informace naleznete zde.

Podobné články

Od 22. dubna do 26. dubna proběhnou na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Národní výstava hospodářských…

TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…