KŮŇ popatnácté v Lysé

10. 9. 2008 Tisková informace Autor fotek: Josef Malinovský

Jubilejně popatnácté se ve dnech 19. – 21. září malebné město v Polabí Lysá nad Labem stane hlavním městem koní v České republice a brány místního výstaviště se otevřou mezinárodní výstavě koní a všeho co, ke koním patří Kůň 2008. Podrobnosti o jejím programu se dozvíte z dnešní tiskové zprávy...

 

Tato akce, která je nejstarší a největší svého druhu ve východní Evropě, je svátkem nejenom pro všechny chovatele, majitele koní a jezdce, ale i pro širokou obec milovníků a přátel koní, kteří se každoročně do Lysé nad Labem sjíždějí. Výstava se koná jako každoročně pod patronátem ministra zemědělství ČR Mgr. Petra Gandaloviče.

 

Návštěvníci se mohou těšit na doopravdy reprezentační přehlídku plemen chovaných v České republice, ale i na reprezentanty zahraničních chovů. K vrcholům přehlídky budou určitě patřit prezentace NH Kladruby a Zemských hřebčínů v Písku a Tlumačově. Hvězdou letošního jubilejního ročníku bude mistr světa 2008 ve voltiži Petr Eim. Divákům se představí jeden z nejlepších českých klusáků všech dob Orlík, který dokázal zvítězit i v Mecce klusáckých dostihů ve Francii. Ze zahraničí se budou prezentovat slovenští chovatelé koní.

 

Koně je možné sledovat dvakrát denně. Dopoledne v „chovatelské přehlídce“ a odpoledne v ukázkách činnosti, kde budou diváci mít možnost sledovat ukázky parkuru, drezury, voltiže, kočárů, výcviku koní, práci chladnokrevníků, western riding atd. V sobotu proběhne také tradiční večerní show.

 

Veletrh všeho, co ke koním patří jako každoročně představí na stáncích více než sto vystavovatelů největší možnou nabídku „koňského příslušenství“ v České republice. V letošním roce bude obohacena i o nabídku vystavovatelů z Německa, Polska, Slovenska a Rakouska.

 

V předváděcím centru výstavy budou probíhat odborné i populární přednášky. Dozvíte se jak léčit různé zdravotní problémy koní i jak pečovat o jejich chrup či kopyta. Specialisté vám poradí, kam se vydat na koních po České republice a odborníci vám pomohou lépe porozumět chování vašeho koně. Na své si přijdou i obdivovatelé horsemanshipu.

 

Stále rostoucí zájem široké veřejnosti o koně a jízdu na koni vede organizátory k tomu, aby v rámci výstavy Kůň uvedli I. ročník Mezinárodního veletrhu jezdecké turistiky Turistika na koni, který by měl přiblížit možnosti využití koně pro turistiku, volný čas a odpočinek. Nad I. ročníkem mezinárodního veletrhu TURISTIKA NA KONI převzal záštitu ministr pro místní rozvoj ČR Jiří Čunek.

 

Tradičně budou uvedeny do Dvorany slávy osobnosti za celoživotní přínos chovu koní a jezdeckého sportu. V sobotu 20. 9. budou vyhlášeni nejkrásnější koně výstavy a v přednáškovém centru proběhne slavnostní předávání cen autorům nejlepších prací v soutěži Kamarádi kůň a pes pořádané redakcí časopisu Jezdectví.

 

 

Otevírací doba výstavy:

Pátek a sobota: 9 – 18 hod.

Neděle: 9 – 17 hod.

 

Celodenní vstupené:

Dospělí: 120,- Kč

Děti, studenti, důchodci: 60,- Kč

Výstavní katalog: 60,- Kč

 

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.