Kůň 2023

19. 9. 2023 Redakce Equichannel

Na Výstavišti v Lysé nad Labem se ve dnech 22. – 24. září 2023 uskuteční třicátý ročník mezinárodní výstavy KŮŇ, která je určena všem příznivcům koní a jezdeckého sportu. Kůň 2023 si jako hlavní téma zvolil plemeno lipicán.

I v letošním roce nabídne Výstaviště v Lysé nad Labem pestrý hipologický program. Předvedeno bude téměř 120 koní různých plemen a na své si přijdou zájemci o chov i sport. Tradičně se můžeme těšit na vystoupení jízdní policie, Národního hřebčína Kladruby nad Labem i ZH Písek a Tlumačov.

Nedílnou součástí výstavy Kůň 2023 bude účast tuzemských i zahraničních firem obchodujících v oboru. Chybět nebudou jezdecké a chovatelské potřeby, krmiva, výživové a veterinární doplňky, stájové technologie a přepravníky na koně.

Vyvrcholením pátečního a sobotního programu výstavy Kůň 2023 bude opět Večerní koňská galashow. Při této příležitosti vystoupí slovenský Národní žrebčín Topoľčianky, š.p., který předvede choreografii osmi jezdců s lipicány. Navíc budou návštěvníci svědky vystoupení Klasické školy topoľčianskej. Vstupenky jsou již nyní dostupné prostřednictvím sítě GoOut.

Záštitu nad výstavou převzali ministr zemědělství Marek Výborný a hejtmanka Středočeského kraje, Petra Pecková. Slavnostní zahájení 30. ročníku, se uskuteční 22. září 2023 v 10:00 hodin. Slavnostnímu zahájení bude předcházet kočárový průvod městem, který v 9:40 vyjede z náměstí v Lysé nad Labem.

Podobné články
Komise a 81/189 Furioso VIII MT – 2 /Fanhally

Plemenářský podnik Motešice, který se nachází nedaleko slovenského Trenčína, byl dlouhou dobu spojován s Československem a zůstává pojmem. Má…

Nádvoří hřebčince v Moritzburgu je v obležení návštěvníků, kteří si ho volně mohou prohlédnout mezi 9.- 11. hodinou

V Sasku nedaleko Drážďan při cestě směrem na Lipsko leží městečko Moritzburg s nádherným vodním loveckým zámkem a hřebčincem. Už 99 let se zde…