Koně v akci 2010 - nezapomeňte na katalog!

31. 8. 2010 Helena Görnerová

Patrně nikdo nemohl na našem webu již přehlédnout, že vás všechny zveme a očekáváme tento víkend v Pardubicích na výstavě Koně v akci. Rádi bychom vás však ještě speciálně upozornili na výstavní katalog. Proč byste mu mohli věnovat pozornost?

Odborný obsah přímo v ruce

Také při letošním dvanáctém ročníku si návštěvníci mohou zakoupit katalog výstavy. V prodeji bude za 70 korun a nabídne nejen potřebné organizační informace (časové rozpisy atd.), ale také možnost vyhrát některou ze zajímavých cen.

Do textové části katalogu přispěli Ing. Jiří Křepelka, Dušan Korel, Ing. Stanislav Hošák, Ing. Jan Navrátil CSc., Mgr. Irena Van Vuurenová, Petra Marešová, Ing. Veronika Kutilová, Táňa Bruková, Ing. Lenka Gotthardová CSc., Ing. Vladimír Šmelko, Marie Holcmanová a Martina Jestřábová. Dočtete se o tradičních českých chovech koní, vztahu koní a víry, zajímavostech z lidových tradic, spojených s koňmi a řadu dalších textů, které vám budou jistě sloužit i po skončení výstavy.

Podstatná textová část katalogu je věnována historii chovu koní v Čechách, na Moravě, ve Slezsku a na Slovensku, tedy území patřícímu před vznikem samostatného Československa nejprve k rakouské monarchii a potom Rakousku - Uhersku. Nabídne články o velkých hřebčínech, z nichž některé už definitivně zmizely z mapy (Hostouň na Šumavě), nebo je jejich současný význam nesrovnatelný s minulostí (Albertovec). Lze se dozvědět, že hřebčín v Kladrubech nad Labem neprodukoval jen starokladrubské bělouše a vraníky, ale byl pro stát důležitý rovněž chovem tzv. polokrevníků. Ve vzpomínkách bude možné se vrátit do moravských Napajedel, slovenských Topolčianek i Motešic.

Stránky katalogu se pochopitelně věnují všem podstatným událostem 12. ročníku - anketě Nejkrásnější kůň České republiky 2010, Jízdě králů, svatým zobrazovaným v sedlech a patronům koní, Zlaté podkově, zahraničním hostům a samozřejmě Velké pardubické a jejím hrdinům. V katalogu bude prezentace všech u nás působících chovatelských subjektů.

A co více vám může katalog nabídnout? Tak jako vždy i slosovatelný kupón o zajímavé ceny.. pokračujte pod náhledem :o)

Z obsahu vybíráme:
6.- 7. TRADICE A VÍRA, 8. - 16. TRADIČNÍ CHOVY, 19. KŮŇ KINSKÝ, 20. - 21. 120. VÝROČÍ VELKÉ PARDUBICKÉ, 24. - 25. VENKOV A TRADICE, 29. - 33. CHLADNÁ SÍLA, 35. - 39. CHOVATELSTVÍ, 40. - 41. PONY EXPRESS, 45. - 49. DOPROVODNÝ PROGRAM a další.

 

katalog - textová část

Katalog nabídne lákavé ceny

V katalogu bude slosovatelný kupón. Kdo ho odevzdá do schránky v prodejním a informačním stánku Dostihového spolku v tribuně D, bude zařazen do slosování. Seznam cen je velmi lákavý:

Je možné vyhrát možnost sledovat start letošní 120. Velké pardubické z kočáru startéra nebo navštívit vážnici a stáje v průběhu mítinku. Získat lze program Velké pardubické s podpisy všech jejich účastníků, publikaci o historii slavného překážkového dostihu „Od Fantoma po Peruána", DVD Cval staletími. Ve hře budou rovněž vstupenky na letošní Velkou pardubickou, koňskou show Apassionata, koncerty Joe Cockera a Carlose Santany či šance vyhrát víkendový pobyt na Andy West Ranči pod Kunětickou horou.

A dvě lákadla pro skutečné turfmany. Dvě legendy Velké pardubické, šestinásobný vítěz Josef Váňa starší a čtyřnásobný vítěz Václav Chaloupka, do souboru cen věnovali své bičíky.

Koupí katalogu tak můžete nejen zkusit míru svého štěstí, ale samozřejmě také podpoříte výstavu jako takovou. A to je také jeden z důvodů, proč se věnujeme katalogu v letošním ročníku samostatně. Těšíme se na vás na výstavě Koně v akci!

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.