Čtyřspřeží opět rozproudí divákům krev při Prague Playoffs v O2 areně

3. 10. 2022 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová Zdroj: Prague Playoffs URL zdroje: jezdectvi.cz

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs nabízí divákům tradičně atraktivní doprovodný program. Po loňském úspěchu se do O2 areny vrátí se svými čtyřspřežími členové vozatajské rodiny Nesvačilových.

Návštěvníci GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně se opět mohou těšit v rámci doprovodného programu na adrenalinový zážitek. Vystoupení trojice nejlepších českých vozatajů nebude postrádat rychlost, odvahu a preciznost koní i lidí v kočáře. 

Již v loňském roce mohli diváci během této sportovní události sledovat ukázku závodů čtyřspřeží. „Měla mezi nimi obrovský ohlas, všichni fandili do poslední minuty každého kola. I proto jsme se rozhodli toto vystoupení v letošním roce zopakovat,“ uvedla show koordinátorka Prague Playoffs Veronika Šimůnková. 

Jedná se o obdobu halové soutěže, v níž se jezdci snaží projet stanovenou dráhu v co nejkratším čase bez shození míčků na překážkách, jež jsou tvořeny z plastových kuželů. Žluté míčky přitom padají již při minimálním kontaktu spřežení s kuželem, a tak si vozatajové musí dávat velký pozor, aby o ně nezavadili koně, ani kolo kočáru. Na trase je rovněž postavena technicky náročná překážka tvořená z lehkých elementů. Je označena písmeny, které musí jezdec projet ve stanoveném pořadí a směru, ale volba trati je zcela na jeho uvážení. Pokud jezdec shodí překážku, nebo míček – získává trestné body, které se přepočítají na trestné sekundy. Soutěž je dvoukolová, přičemž se výsledky obou kol sčítají. Nejmenší součet časů vyhrává,“ doplnil člen komise spřežení České jezdecké federace Jaroslav Pavel, který je garantem zmíněného vystoupení a pro své kolegy si připraví náročnou trať, která důkladně prověří jejich schopnosti.

I letos proti sobě nastoupí v neoficiální soutěži členové rodiny Nesvačilových – otec Jiří Nesvačil senior, Radek Nesvačil a Jiří Nesvačil junior. „Pravidelně se účastní nejtěžších závodů světa. Jiří Nesvačil junior například letos startoval na mistrovství světa v této disciplíně, jehož dějištěm se stalo italské Pratoni del Vivaro. V předešlých letech se na světových i evropských šampionátech pravidelně objevovali všichni tři a ve své sbírce mají také několik mistrovských titulů na národní úrovni,“ upřesnila Veronika Šimůnková.

GC Prague Playoffs se v pražské O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu. Během všech čtyř dnů vystoupí při doprovodné show pro rodiny s dětmi a další příznivce jezdectví „Létající Francouz“ Lorenzo. Ten se svými koňmi skáče přes překážky, které vypadají úplně jinak než ty parkurové a Lorenzo při tom nesedí v sedle, ale stojí přímo na hřbetech svých koňských partnerů.

Miami Beach
Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.