Fotostřípky z Equitany

17. 3. 2011 Katka Lipinská Autor fotek: Katka Lipinská

Napsáno o Equitaně už bylo dost a po pravdě řečeno, je natolik obrovská, že kdo ji nenavštívil, tomu ji žádný popis nepřiblíží. Zkusíme vám ale zprostředkovat bližší pohled do hal prostřednictvím fotografií.

Komplex asi jedenácti hal (z nichž některé jsou dvoupatrové) je z větší části zaplněn stánky...krom miliónů obvyklých koňských věcí tu najdete i věci s koňmi téměř nesouvisející, třeba motorové pily Stihl.:-) Pokud se třeba hodláte vyladit do sebenemožnější barvy, tady nepochybně najdete oblečení pro sebe i koně v odpovídajícím odstínu. Ale i třeba pokud plánujete výstavbu jízdárny či haly a chcete si osahat jednotlivé povrchy (doslova), jste na správném místě.

stanek

Své stánky tu ale mají i různé chovatelské svazy, nakladatelství, časopisy, televize Pferdia... koneckonců i náš SCHČT, ke kterému jsme se s Equichannelem připojili.

nas stanek

V některých halách jsou menší či větší arény, kde neustále běží program. Přímo před námi v hale svazů je malý obdélník, kde můžeme obdivovat jednak příslušníky jednotlivých plemen, tak poměrně poučné lekce různých trenérů pod záštitou Německé jezdecké federace.

lekce FN

Předvádění koně byli skutečně krásní a hlavně neuvěřitelně pohodoví, navzdory rušnému okolí. Přitom někteří byli opravdu mladí. I v případě, že se něčeho vylekali, velmi rychle se zase zkoncentrovali na práci.

dalsi lekce

Jedním z vystupujících trenérů je např. v Čechách dobře známý David de Wispeleare.

david

Mezi předváděnými koňmi nechyběli koně Kinští a rozhodně ostudu nedělali, diváků bylo hodně a myslím, že zaujali nejen atraktivní barvou.

kinsky

Uprostřed komplexu je hala č. 6, tam žádné stánky nenajdete, jen obrovskou arénu a hlediště. Tam vystupují celebrity, letos např. Ingrid Klimke, a probíhají zde večerní show. V mezičase je zde k vidění pořád něco - ukázky prakticky všech jezdeckých disciplin, plemen i horsemanshipu v podání (dle mého názoru) kvalitních zástupců. Zde třeba ukázka různých westernových disciplín.

western

Zaujalo mě i chladnokrevné čtyřspřeží, které kroužilo a slalomovalo stěží uvěřitelným tryskem kolem pomocníků uprostřed arény. Já bych se k takovému stání opravdu nepropůjčila!

chladasi

Fotečkou jsem si vzpomněla i na milovníky „fjordkoulí" na našem serveru. Ve svém vystoupení ukázaly, že dokáží být opravdu všestranné:o) Vedle fjorda-drezuristy nechyběl fjord-skokan, proskakující obručí, barokní kůň, ani westernová „zebra".

fjordi

V mumraji mezi stánky a proudy návštěvníků, přímo uprostřed hal, jsou ustájeni i účinkující koně. Ač nám to připadalo šílené, většina z nich vypadala vcelku smířeně. Tihle se nedali rušit ve žraní, odpočinku, ani komfortním chování.

pony

Podobné články
Součástí veletrhu FOR PETS bude youtuberka Kristy M. Ranch

Program veletrhu FOR PETS 2024 jako každoročně připravila Nadace na ochranu zvířat, spolupořadatel(ka) veletrhu. Program letošního veletrhu FOR PETS…

Od čtvrtka 7. do neděle 10. prosince 2023 výstaviště v Salcburku hostilo festival koní nesoucí název Silberheil Amadeus horse indoor.