Čeští koně slavili v Burgundech úspěch!

29. 4. 2009 Johana Spáčilová

Od 24. do 26. dubna se ve Francouzském městečku Saulieau konal již 4tý ročník výstavy koní s názvem Equibourgogne a Česká republika zde měla své zástupce! Česká Barokní Společnost přijala pozvání rodiny Willms a zároveň nabídku účinkování na noční show společně s hvězdou jezdecké show Appasionata Sylvií Willms. Českou republiku v Burgundech prezentovali Johana Moutelíková s Romeem a Anna Reinbergerová s koňmi West a Corona a psem Rickym.

Po týdenní stáži u Willmsů, kde se všichni poctivě připravovali na své výstupy, následoval hromadný přesun koní na výstaviště v Saulieau.  

Z leva Sylvie Willms, Céline Willms, Johana Moutelíková a Andy Reinbergerová

Zleva Sylvie Willms, Céline Willms, Johana Moutelíková a Andy Reinbergerová.

V zajímavě architektonicky řešené prostorné hale se dalo nalézt téměř vše, co je kolem koní potřeba. Prezentovali se zde převážně burgundští podnikatelé, buď přímo s výrobky, nebo s velmi pěkně řešenými infostánky.  

V oblasti Burgund, vzhledem k rozsáhlým pastvinám s dobytkem, je velmi populární westernové ježdění a především cutting (oddělování dobytka), který mnoho chovatelů využívá nejen na kolbištích, ale především v praxi, při přímé práci a manipulaci s dobytkem. Burgundy mají svůj vlastní velmi populární westernový klub a tak byl tomuto odvětví dán nemalý prostor i v rámci doprovodného programu.  

Během výstavy probíhalo mnoho jezdeckých ukázek, k vidění bylo opravdu vše od zápřahů po španělskou školu. Nechyběla ani málopočetná či nezvyklá plemena jako Peršeron, Pottocký kůň a mnoho dalších.  

Sylvie a její arabové ve volnosti

Sylvie a její arabové ve volnosti.

Vrcholem byla sobotní noční show Sylvie Willms, která předváděla špičkovou práci koní ve volnosti s prvky španělské vysoké školy, samozřejmě také její nejznámější a nejoblíbenější číslo s hvězdou Appasionaty, hřebcem Litadorem, neuvěřitelné kaprioly v podání shetlandského ponyho Jymmyho a mnoho dalšího. V orientálním stylu se divákům  společně se Sylvií předvedla také Céline Willms na svém hřebci Prince. Lipicán Romeo s Johanou Moutelíkovou v sedle doslova okouzlil diváky svou ladností a elegancí při představení s ohnivými vějíři, které bylo připraveno speciálně pro tuto příležitost a Johana se zde předvedla v kostýmu elfa. Klasický červený oheň byl nahrazen zelenými plameny a stylová hudba ještě podpořila celou atmosféru představení. Anna Reinbergerová předvedla nejprve ukázku sedlového tandemu a v druhé části show oblíbené představení Kůň a pes. Ricky si diváky velmi získal, čím více tleskali, tím divočejší byly jeho skokové kreace. Také West se choval výborně, jeho piafa jen na kruhu kolem krku sklidila potlesk, stejně jako závěrečný skok Rickyho přes ležícího Westa. Show doplnili ještě kaskadéři z Francouzského Europaparku s ukázkami džigitovky a velmi efektní uherské pošty. Prostor byl ponechán také chladnokrevným koním, a to v ukázce stylové zápřeže a následně v perfektně předvedeném Pas-de-troix, kdy tři mohutné koně plemene Auxois sedlaly dvě slečny a jeden muž. Finále patřilo opět Sylvii a jejím arabům ve volnosti. Následovalo závěrečné defilé všech účinkujících za bouřlivého potlesku vyprodané haly.  

Johana Moutelíková s Romeem jako tajemný elf

Johana Moutelíková s Romeem jako tajemný elf...

Mnoho diváků se vydalo po skončení show obdivovat „ty české koně“, kteří si jejich zájem opravdu užívali.  

Česká Barokní Společnost zanechala v Burgundech dobrý dojem a tak doufáme, že tato účast nebyla poslední. Velmi děkujeme rodině Willms za pozvání a bylo nám velkou ctí vystupovat po boku hvězd jakými jsou Sylvie a Céline.        

Andy Reinbergerová a Corona při práci na dlouhé otěži

Andy Reinbergerová a Corona při práci na dlouhé otěži.

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.