ZLATÁ PODKOVA - Šumperk 7.-9. června 2002

12. 6. 2002 Honza Němeček

Seriál závodů ZLATÁ PODKOVA (ZP) pokračoval dalším nominačním kolem v Šumperku.

Pořadatelé připravili 6 soutěží ve všestrannosti v náročnějším terénu, který ještě znepříjemnilo deštivé počasí.
Sešlo se zde 73 startujících dvojic včetně naší skupinky reprezentující EQUICHANNEL. Bára Haluzová na Vanilce se účastnila ZP - Soutěže nadějí, s cílem opět ve zdraví dokončit celou soutěž.

Byly vypsané tyto soutěže:

Rámcové soutěže:
  • soutěž ve všestrannosti st. „Z"
  • Drezúrní zkouška: Národní úloha č.1
  • terénní zkouška:
    • A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
    • D: 2400m, tempo 450m/min,čas 5:20 , 14/18 překážek
  • skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min

  • soutěž ve všestrannosti st. „ZK-Pony"
  • Drezúrní zkouška: Národní úloha č.1
  • terénní zkouška:
    • A: 1000m, tempo 200m/min, čas 5 min
    • D: 1200m, tempo 375m/min,čas 3:12 min., 8 překážek
  • skoková zkouška: 450m, 8 př/9 sk, rychlost 250 m/min
Postupové soutěže ZP:
  • Zlatá podkova
  • Drezúrní zkouška: CIC* FEI-2002
  • terénní zkouška:
    • A: 2640m, tempo 220m/min, čas 12 min
    • D: 3400m, tempo 500m/min,čas 6:48 min., 25 překážek, 34 skoků
  • skoková zkouška: 500m, 9 př/11 sk, rychlost 350 m/min

  • Stříbrná podkova:
  • Drezúrní zkouška: CIC* FEI-2002
  • terénní zkouška:
    • A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
    • D: 2700m, tempo 450m/min,čas 6 min , 19 překážek, 24 skoků
  • skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min

  • Bronzová podkova - pro mladé jezdce:
  • Drezúrní zkouška: CIC* FEI-2002
  • terénní zkouška:
    • A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
    • D: 2400m, tempo 450m/min,čas 5:20 , 14/18 překážek
  • skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min

  • Soutěž nadějí - pro mladé koně:
  • Drezúrní zkouška: Národní úloha č.2
  • terénní zkouška:
    • A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
    • D: 2400m, tempo 450m/min,čas 5:20 , 14/18 překážek
  • skoková zkouška: 450m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min

Nejlepší provedení drezúry předvedli i za deště

ve ZP Marcela Šedá na Clementain (48,50 tr.b.).
Ve SP dvojice Jana Vobořilová s Elektra(48,75 tr.b.).
I v BP se ujala vedení s 47,51 tr.b. Jana Vobořilová na koni Elán .
SN vedl Jiří Cipra s Dovenem (47,49 tr.b.). Barča s Vanilkou skončily po prvním dnu na pěkném 6.místě (se ztrátou 2tr.b. na druhé místo).
Rámcovou soutěž Z vedla Alena Holíková s Pacasso (46,88 tr.b.)
V ZK - Pony byla nejlepší (55,31 tr.b.) Markéta Kremlová s koníkem Jina.
Jitka Moskalenková - Prestige

Jitka Moskalenková - Prestige
po drezúře v Z na 3. místě, celkově 2.


Obávané šumperské krmítko

Obávané šumperské krmítko
zhatilo naděje některých dvojic
V sobotu se jela nejatraktivnější část soutěže - cross-country.

Terénní zkouška na blátivé trati zamíchala pořadím zpláště v ZP,
kde se ujali vedení "domácí" bratři Vrtkové Lubomír s Diránem následován Stanislavem na Valde-Mari.
Vedoucí jezdec se změnil ještě v ZK-Pony.
Na čelo se propracoval Jan Kratochvíl s Lupínkem.
V ostatních soutěžích si vedoucí jezdci pořadí uhájili.
Naši zástupci v SN postoupili na 5. místo.
(O vyrovnanosti SN svědčí 6 dvojic na 2.-7.místě s rozdílem 4 tr. bodů)



Nedělní parkur.

Ani závěrečný parkur nepřipravil vedoucí jezdce jednotlivých soutěží o prvenství.
Nyní již legendární dvojice S. Vrtek - Skien

Pro nyní již legendární dvojici
S. Vrtek - Skien
to byly poslední závody




Petr Veselovský
Vítěz Stříbrné podkovy
Celkové pořadí - Zlatá podkova (z 10 dvojic 7 dokončilo)
1.místo Lubomír Vrtek Diráno SOUZ Heřmanice 60,95 tr.b.
2.místo Stanislav Vrtek Valde-Mari JO Šumperk 74,21 tr.b.
3.místo Petr Krejsa Quint JK SZEŠ Lanškroun 82,30 tr.b.
Celkové pořadí - Stříbrná podkova ( ze 17 dvojic 15 dokončilo )
1.místo Petr Veselovský Nox SS Veselovský 52,25 tr.b.
2.místo Jana Vobořilová Elektra SCHK Kubišt. Měník 53,55 tr.b.
3.místo Jiří Pách Ben Farma pod Lipou 62,75 tr.b.
Celkové pořadí - Bronzová podkova (11/8)
1.místo Zdena Prokšová Lady Blaze JO Pegas loučany 65,26 tr.b.
2.místo Lubomír Vrtek Atom SOUZ Heřmanice 67,25 tr.b.
3.místo Tereza Mrázková Dominant SOUZ Heřmanice 68,90 tr.b.
Celkové pořadí - Soutěž nadějí (16/14)
1.místo Jiří Cipra Doven JS Pastviny Pilníkov 47,49 tr.b.
2.místo Dalibor Dudík Dynamik JO Pegas Loučany 56,25 tr.b.
3.místo Roman Navrátil Karibik JO Pegas Loučany 57,81 tr.b.
Ještě jednou Skien - S.Vrtek

Ještě jednou Skien - S.Vrtek
Petr Myška - Trini S Flutter

Zlatá podkova
Petr Myška - Trini"S"Flutter
Celkové pořadí - Z (8/6)
1.místo Alena Holíková Pacasso JK Helios Trebich 46,88 tr.b.
2.místo Jitka Moskalenková Prestige JO Pegas Loučany 51,24 tr.b.
3.místo Michaela Kornalíková Pegas NOKI Hostomice 69,27 tr.b.
Celkové pořadí - ZK-Pony (11/10)
1.místo Jan Kratochvíl Lupínek JK Velvary 62,49 tr.b.
2.místo Jan Odložil Blanka Pony klub Olešnice 65,31 tr.b.
3.místo Jan Kratochvíl Ben 5 JK Velvary 66,26 tr.b.


Pokračování 21.-23.června v nádherném areálu Žadlovického parku u Loštic ...




Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…