Podzimní všestrannost má své vítěze

30. 10. 2023 Tisková informace Autor fotek: Pardubická všestrannost, Marcel Runštuk Zdroj: Dostihový spolek a.s.

Pardubické závody všestrannosti poznaly snad všechny podoby podzimního počasí. Zatímco páteční drezury skrápěl déšť, nedělní krosy už byly pod prosluněnou oblohou. Do celkem sedmi soutěží odstartovalo na sto padesát soutěžních dvojic, své mistry v kategorii družstev má i Východočeská oblast ČJF. V nejnáročnější soutěži CNC2* – v Ceně města Pardubic zvítězila Kristýna Kačírková se svým valachem Diadémem 2.

S desetiletým ryzákem reprezentují TJ Sokol Semice na Písecku. Do Pardubic přijeli vítězně naladěni, drezurní úlohu absolvovali s náskokem 1,2 trestného bodu na druhou příčku. Sebevědomě si počínali také v parkuru, který jako jedni z mála absolvovali bez chyb, a i přes drobnou penalizaci v terénní zkoušce prvenství udrželi až do samotného závěru. Za touto dvojicí se už pořadí po jednotlivých disciplínách proměňovalo. V celkovém součtu si stříbrnou příčku nakonec zajistil Lukáš Létal s valachem Wersorem (a přidal ještě páté místo se Sanem 716). Třetí v této soutěži je jezdec s olympijskými zkušenostmi Miroslav Trunda s klisnou Cannoritas před čtvrtou Miriam Záveskou s klisnou Lenny 17.

O stupeň obtížnosti níže byla soutěž CNC1*, která se jela jako Cena advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové. Po prvních dvou disciplínách nastupovala do závěrečného krosu jako lídr rakouská jezdkyně Kathrin Göllner. Jenže terénní zkouška se jí příliš nepovedla a propadla se až na patnáctou pozici. První místo nakonec získala Jitka Ježková s valachem Everestem 5, se kterým byla po úvodních drezurách sedmnáctá a po druhém dnu soutěží (parkurech) už třetí. Spolu s reprezentantkou Farmy Kostelecká Lhota na dekorovací stupínek vystoupali Barbora Benešová s Lee Diamond 1, Jiří Maxera s Quirin GB, Kateřina Pitnerová s Fleur de Class a Jan Králíček s Bon Bastic.

Cena Dostihového spolku a.s. byla soutěží stupně ZL. Ani tady se nepodařilo průběžné první místo udržet rakouské jezdkyni Carine-Julii Fede a musela uvolnit přední příčky svým soupeřům. V soutěži zvítězila Andrea Čudková s Wibbly Agro-Mat AA před Denisou Vegrichtovou s Remember Me Insprav, Sárou Strakošovou s Konie 1 a Pavlem Březinou s Colour City.

Z této soutěže bylo vyhodnoceno také Oblastní mistrovství družstev Východočeské oblasti České jezdecké federace. Potkaly se v něm tři týmy, tím nejúspěšnějším bylo družstvo ve složení Kristýna Galbavá (Brixia), Tereza Jónová (Niki Ray) a Andrea Novotná (Alfonso).

V soutěži nadějí, v Ceně ADW FEED a.s., se z vítězství radovala Hana Kopecká s klisnou L´Margot. Dvojice se po úvodních drezurách dělila o první místo se Šárkou Douchovou  s klisnou Queene-DT, parkury je oddělily o dvacet čtyři vteřin ve prospěch Šárky. Jenže ta v krosu chybovala a propadla se na šesté místo. Druhý je Martin Laštovička se Segretonem, třetí Veronika Krupičková s Agabou a čtvrtá Markéta Hakenová s Lady 56.

Už v sobotu byly ukončeny soutěže obtížnosti Z, ZK a Pony L. V Ceně Alavis zvítězila Kristýna Přikrylová s Goldenbay Magic Moon, v Ceně Mikrop Čebín Ema Zavadilová s Kráskou 1 a v soutěži pony Cena Mauricio si „zlato“ odvezla Dominika Zelená s Tomem 10.

Podobné články
Baloo při CCI3-S ve Strzegomi

Adéla svého valacha Chestertona od základů připravila na úroveň S v drezuře, ST* ve skocích a ST ve všestrannosti a Chesterton je aktuálně třetí…

K nemalému počtu vážných nehod v nižších úrovních všestrannosti a u méně zkušených jezdců dochází, když se koně nekontrolovatelně řítí na překážky,…