CCI** Humpolec 1999

13. 8. 1999 Honza Němeček

Letošní ročník se odehrál bez naší přímé účasti a tak jen ve zkratce a ve výsledcích.

Po úvodní drezúře jasně dominovali holandští hosté, kteří obsadili první tři místa hodnocení. Opět se tak projevila dlouho známá slabina českých militaristů. Po krosu vypadala situace o dost jinak, čeští jezdci výrazně zahýbali pořadím. Významné se v dalším průběhu soutěže ukázalo zejména čtvrté místo J. Cipry s Tristanem, kteří se dotáhli ze čtrnáctého místa z drezúry. V průběhu krosu zároveň začali mít problémy Holanďané, jejichž koně údajně nebyli zvyklí na kopcovitý terén, v jakém se nachází trať v Humpolci a v případě Tiger Moona kůň jezdkyni úplně vypověděl poslušnost.

O konečném pořadí rozhodoval závěrečný parkur, kde pro odepření poslušnosti skončila i dosud dobře jedoucí Pavlína Sůrová. Konečné pořadí po všech třech zkouškách vypadalo následovně:
J. Cipra/Tristan
M. Slezák/Dannyj
M. Slezák/Zak
H. J. Lozeman/Captain
J. Kadavý/Anker

Je potěšující, že v tomto ročníku čeští jezdci a koně obstáli i proti početnější zahraniční konkurenci. Zdá se, že i trať krosu byla díky novým překážkám a změněnému kursu náročnější než v minulém roce. Doufejme, že i v příštím roce bude zachován trend zlepšování závodiště i dobrých výsledků domácích jezdců.

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…