Rekordní Mistrovství Evropy v reiningu

16. 10. 2009 Kateřina Dziadková Autor fotek: Kateřina Dziadková

Reprezentační výjezd na ME v reiningu 2009 v německém Kreuthu, které se konalo o víkendu 8. - 11. října, byl rekordní nejen počtem našich účastníků, ale i vynikajícími výsledky.

V kategorii mladí jezdci startovali Jonáš Bujnoch a Ondřej Slamjak, v juniorech Dominik Golminc a Tamara Korešová, v dospělých pak české družstvo tvořili Hynek Machalík, Tomáš Martínek a Klára Šalková.

Ondřej SlamjakJonáš Bujnoch, Ondřej Slamjak i Dominik Golminc se probojovali do finále, což je pro český tým obrovský úspěch. Ve finále se

  • nejlépe umístil Jonáš Bujnoch na 14. místě.
  • Ondřej Slamjak skončil 19tý a
  • Dominik Golminc na 18. místě.

Tomáš MartínekZ dospělých postoupili do finále Tomáš Martínek a Hynek Machalík.

Oba zajeli finálovou životní jízdu,

  • Tomáš Martínek získal 219 bodů a obsadil 11. pozici,
  • Hynek Machalík se s 217,5 body umístil na 14. místě.

Karel Barotek pro zranění koně nestartoval a oslabený český tým se umístil celkově na 7. místě.

Nina LillMistrem Evropy v mladých jezdcích se stala italská jezdkyně Chiara Bartoletti, v kategorii junior opět Ital Andrea Ianetta a v dospělých teprve 20ti letá německá naděje Nina Lill.

V soutěži týmů získalo zlato v mladých jezdcích družstvo Německa, v juniorech tým Itálie a v kategorii dospělých obhájil titul už potřetí za sebou německý tým.

(Pod článkem najdete připojené kompletní výsledky jednotlivců i týmů všech tří kategorií.)

Zveme vás také na prohlídku naší fotogalerie, kam přibyla bohatá fotodokumentace této významné westernové akce - http://www.equichannel.cz/mistrovstvi-evropy-v-reiningu-2009.

Podobné články

Paint Western Riding Club ve spolupráci s Českou jezdeckou federací vás zvou na Mistrovství ČR v reiningu.

Vláda Lukáše Brůčka na domácí reiningové scéně pokračuje. Čtyřiatřicetiletý závodník opanoval potřetí v řadě český šampionát v této atraktivní…