Reining v Kozlovicích znovu mezinárodně

22. 7. 2009 Kateřina Dziadková Autor fotek: Kateřina Dziadková

Již tento pátek začíná na ranči Paint horse v Kozlovicích u Frýdku – Místku další reiningový víkend. Páteční zahájení nebude nic menšího než CRI 1* a právě na Equichannelu se dozvíte mnohem více podrobností...

V 16 hodin proběhne veterinární kontrola, v 18 hodin pak začne samotná soutěž.

V sobotu pak pokračuje seriál závodů NRHA UNIGA Czech Cup, začátek soutěží je v 9.30 hod. V neděli se od 9 hodin jedou reiningy ČJF, kde mají jezdci jednu z posledních možností splnit si kvalifikaci na Mistrovství ČR, které se koná rovněž v Kozlovicích 15. - 16. 8. 2009. Současně jsou nedělní závody vypsány i jako Oblastní Mistrovství pro severní Moravu.

Klára Šalková a Smart Chiconita.Přestože se zdá, že každý den pořádá reiningové soutěže jiná organizace, kozlovický tým má s pořádáním těchto akcí nemalé zkušenosti. První závody CRI v České republice podle mezinárodních pravidel FEI uspořádal právě Paint horse tým pod vedením Kláry Šalkové v říjnu 2004 za velmi ochotné pomoci tehdejší sekretářky ČJF, Ing. Pellarové, Ing. Havlíka a manažera pro reining, Ivana Černocha. Důvodem pořádání těchto závodů bylo splnění kvalifikačních podmínek FEI pro FEI World Reining Masters 2004. Vítězkou prvního reiningu CRI se stala Klára Šalková s hřebcem Smart Chiconita se score 143,5 bodu, do Oklahomy však cestoval Lukáš Jirák a poprvé tak reprezentoval Českou republiku v kolébce reiningu, v Americe.

V loňském roce byly CRI 1* závody první skutečnou zkouškou organizátorů v nově postaveném areálu, do kterého se tým Paint horse přestěhoval v roce 2006. Prvním vítězem CRI v Kozlovicích se stal Roman Zimmermann s hřebcem RDH Genuine Cookie se score 210 bodů.

V září 2009 se koná v německém Kreuthu Mistrovství Evropy FEI v reiningu, kde jsou poprvé v historii FEI vypsána kromě mistrovství seniorů a družstev i třídy mládeže a mladých jezdců do 21 let. Země, které se chtějí tohoto prestižního šampionátu zúčastnit, musí uspořádat minimálně dvě soutěže CRI. Letos první soutěž se konala v květnu ve Svojeticích, na druhou máte šanci se přijít podívat právě tento pátek. Senioři mají stanovené kvalifikační podmínky min. 68 bodů na dvou různých CRI soutěžích, juniory a mladé jezdce nominují jednotlivé národní federace.

NRHA Pewter Bronze Trophy... ... trofej, o které sní každý reiner.Kdo bude Českou republiku v Kreuthu reprezentovat, není zatím rozhodnuto, určitě to však bude početnější výprava, než v předchozích letech. Už proto, že německý Kreuth je pro české jezdce relativně blízko a většina z nich tento jezdecký areál navštívila alespoň jako diváci.

Organizátoři očekávají, že nejen páteční závody CRI budou divácky atraktivní. Také sobotní NRHA Bronze Trophy i nedělní reining senior dávají tušit velmi dobré výkony. Vždyť ve stejných třídách na červnových závodech nezískal pohár, kdo nezajel score přes 70 bodů...

 

Pokud máte k samotné akci či reiningu nějaké dotazy, rádi vám je zodpovíme či doplníme podrobnosti v diskuzi pod článkem.

 

Podobné články

Paint Western Riding Club ve spolupráci s Českou jezdeckou federací vás zvou na Mistrovství ČR v reiningu.

Vláda Lukáše Brůčka na domácí reiningové scéně pokračuje. Čtyřiatřicetiletý závodník opanoval potřetí v řadě český šampionát v této atraktivní…