Kůň spadl v lese do nezabezpečené studny

Ve středu 21. července 2010 v 9:44 hodin bylo požádáno operační středisko HZS Libereckého kraje o pomoc při záchraně koně, který při stahování klád v lese v lokalitě Na Hutích spadl předníma nohama do studny.

Profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou na místě zjistili, že asi 10 metrů hluboká studna z betonových skruží, která se nachází v úrovni terénu, byla překryta pouze klestím. Hasiči ve spolupráci s mužem, který s koněm v lese pracoval, odpojili tažné řetězy a odstranili kládu, ve které měl kůň zaklíněné zadní nohy. Potom koně převrátili na bok a uvolnili mu přední nohy ze skruže. Kůň pak již sám vstal.

Na místo byli přivolán také policisté, strážníci městské policie a veterinář, který ošetřil koni poranění. Hasiči policisty i strážníky obeznámili s nebezpečností místa.
Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

.Celý článek vám přinesl web HZS Libereckého kraje: Kůň spadl v lese do nezabezpečené studny

Podobné články
Ekolist.cz

Stromy napadené kůrovcem v děčínských lesích je potřeba pokácet. Na některá místa se však lesníci s technikou nedostanou, proto do strmých svahů…

Deník

„Hojta, prrr,“ nese se mezi cinkáním rolniček nad prudkou strání mezi Přípeří a Jalůvčím silný hlas Branislava Lauka. Je jedním ze tří kočí, kteří…