3. kolo kvalifikace na ME chladnokrevných koní - Hluboká nad Vltavou 23.6.2007

30. 6. 2007 Petra Šanturovová Autor fotek: Šanturovová Petra

V sobotu 23. června 2007 se v zámeckém parku u loveckého zámečku a ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou konalo 3. kvalifikační kolo na Mezinárodní soutěže chladnokrevných koní. Před tříčlennou komisí ve složení pan Nedbálek, pan Zasadil a pan Políček se divákům představilo celkem sedm soutěžních dvojic.

p.Košťál- Hiszpan a Heraklit

První soutěží byla formanská jízda , kde na soutěžící čekal průjezd brankami, slalom, průjezd L profilem, couvání , osmička , průjezd profilem U a průjezd vodou. Nejlépe si s nástrahami trati poradil v čase 3.28.33 min bez tr . vteřin , pan Vladimír Hajtmar z Rovenska s plemenným hřebcem slezského norika 2915 Ron a hřebcem norika Rainer oba po otci 2639 Ramgoš. Druhé místo obsadil časem 3.35.34 min bez tr . vteřin pan Karel Dvořák ze Zálší s klisnami Lucka a Odeta (396 Hubír z Ostřetína- 3). Na třetím místě skončil pan Stanislav Maurič z Dambořic se plemenným hřebcem slezského norika 2885 Steiman (2691 Streimur) a plemenným hřebcem českomoravského belgika 2954 Baron ze Zubří (2566 Baron) v čase 4.01.37 (3.56.37 + 5 tr . vteřin) a na čtvrtém místě skončil pan Miroslav Košťál z Vysoké Srbské s hřebci Hispan a Haraklit v čase 4.48.36 bez tr . vteřin. Ostatní tři soutěžící bohužel soutěž nedokončili a přišli tak o možnost započítání tohoto kvalifikačního kola do průběžného pořadí kvalifikace. Pan Hruška s hřebcem Direm a klisnou Luckou (282 Schachen) vzdal soutěž po problémech na překážce couvání , pan Školka s valachem Blizar a klisnou Pavla (444 Neugot I-20) byl vyloučen pro neprojetí překážky číslo 1 a pan Blizňák s plemennými hřebci slezského norika 2952 Brys slezský (2367 Brys) a 2868 Nacho Salazar -ZV (2677 Nýr) byl vyloučen pro neprojetí poslední překážky č . 11.

p.Hajtmar - 2915 Ron a Rainer

Druhou soutěží byla soutěž ovladatelnost v kládě, kde soutěžící museli protáhnout kládu příkopem , projet brankou otočit koně a tlačenou kládou shodit dva kužely čelem klády znovu otočit koně a protáhnout kládu brankou. V této soutěži se nejlépe dařilo panu Blizňákovi s plemennými hřebci 2952 Brys slezský a 2868 Nacho Salazar-Zv , který trať překonal v čase 2.55.15 minut. Na druhém místě skončil v čase 3.41.26 minut pan Košťál s hřebci Hispan a Haraklit, třetí místo obsadil pan Školka s valachem Blizar a klisnou Pavla v čase 4.41.50 minut, čtvrté místo patřilo panu Hajtmarovi s plemenným hřebcem 2915 Ron a hřebcem Rainer , který trať překonal v čase 4.43.90 , na pátém místě skončil pan Maurič s plemennými hřebci 2885 Steiman a 2954 Baron ze Zubří v čase 5.42.30 minut a šesté místo obsadil pan Hruška s hřebcem Dir a klisnou Lucka. Pan Dvořák s klisnami Lucka a Odeta soutěž po problémech na trati vzdal a i on tak přišel o možnost započítání tohoto kvalifikačního kola do průběžného pořadí kvalifikace.

p.Blizňák - 2868 Nacho Salazar-ZV a 2952 Brys slezský

Třetí soutěží byla soutěž v těžkém tahu . Do této soutěže nenastoupil pan Dvořák a tak se zde utkalo pouze šest dvojic. První kolo s hmotností 1 500 kg nečinilo problém žádné z dvojic. Ve druhém kole na váze 1 700 kg skončil pan Hruška s hřebcem Dir a klisnou Lucka , který dotáhl tutu váhu na vzdálenost 2 metry. Další dvě kola o hmotnostech 1 900 kg a 2 100 kg ukončili úspěšně všechny zbylé dvojce. Na váze 2 300 kg skončil pan Školka s valachem Blizar a klisnou Pavla, který dotáhl tuto váhu na vzdálenost 60 cm. Ostatní čtyři dvojce překonali s touto váhou celou délku trati a tak se rozhodčí rozhodli vyhodnotit pořadí dle stylu tahu koní. Na čtvrtém místě skončil pan Hajtmar s plemenným hřebcem 2915 Ron a hřebcem Rainer, na třetím místě pan Blizňák s plemennými hřebci 2952 Brys slezský a 2868 Nacho Salazar-Zv, druhé místo patřilo panu Mauričovi s plemennými hřebci 2858 Steiman a 2954 Baron ze Zubří a první místo obsadil pan Košťál s hřebci Hispan a Heraklit.

Celkové hodnocení třetího kvalifikačního kola:
1) pan Hajtmar - 2915 Ron a Rainer 20 bodů

2) pan Košťál - Hispan a Haraklit 17 bodů
3) pan Maurič - 2885 Steiman a 2954 Baron ze Zubří 15 bodů
Další čtyři dvojce nebyly pro diskvalifikace v jednotlivých soutěžích hodnoceny.