Mistrovství České republiky pony AKTUÁLNĚ - Mistrovský parkurový závěr

20. 8. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: Kateřina Návojová, Lucie Hladová

AKTUALIZACE: | 24. 8. 12:00 - Mistrovský parkurový závěr | 23. 8. 18:15 - Cenné kovy jsou v drezuře rozdány | 22. 8. 22:26 - Stavitel parkuru přitvrdil... | 22. 8. 13:30 - Z extrému do extrému aneb Sobotní drezury | 22. 8. 11:43 - Další videa | 22. 8. 10:43 - Slavnostní zahájení - video | 21. 8. 21:20 - Skokové odpoledne | 21. 8. 15:04 - Drezurní dopoledne | 20. 8. 22:50 - Přejímka koní. Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Mistrovství ČR pony – skoky a drezura, které startuje tento pátek 21. srpna v Jezdeckém areálu Zduchovice.

24. 8. 12:00 - Mistrovský parkurový závěr

První parkurová soutěž nejmenších poníků, soutěž nadějí ČJF, odstartovala napínavou show. Děti, ať už na popud rodičů nebo svůj, začaly bojovat. V odvážně rychlém tempu. Na start prvního kola se postavilo 10 dvojic, do druhého kola si musel Tomáš Mrzena vybrat jednoho koně - zvolil Sáru 31. Klisna sice v prvním kole chybovala oproti Hvězdě 7, ale byla znatelně rychlejší. Nakonec opravdu rozhodovala rychlost, protože i ve třetím kole šly celkem čtyři dívky čistě. Následovalo tedy rozeskakování, kde byla nejrychlejší Tereza Kroužková se Nyki, následovala ji Eliška Nossková a Aloha. Třetí na stupni vítězů nakonec stála Iva Nedělková s Ajkou.

Ve 14 hodin, stále za příjemného slunečného počasí, startovala další parkurová soutěž. Finále MČR ve skákání věkové kat. 8 - 12 let na pony 126 - 135 cm KVH. V této soutěži stálo na samém startu 19 jezdců. Avšak setkali jsme se s neposlušností, pády, ale také se skoky skočenými mimo pořadí. Poté si někteří jezdci museli vybrat ze svých dvou startujících koní toho lepšího. Napětí vrcholilo, když jsme se dočkali opět rozeskakování - a to o prvních šest pozic, protože jsme viděli tři čistá kola v podání Anny Siatkové, Petry Boháčové, Elišky Jandové, Hany Bužkové, Marie Hrudkové a Nikol Švihorové. V rozeskakování jsme se dočkali tří bezchybných výkonů, jezdkyně si rozdělili medaile. Anna Siatková po velice svižném tempu vyhrála, následovala ji Petra a třetí skončila Eliška.

MČR ve skákání věkové kat. 8 - 12 let na pony 136 - 148 cm KVH se účastnilo 18 dvojic. Třetí kolo jim nabídlo parkur na úrovni. Ostré točení, náročné kombinace, kde jsme viděli několik chyb. Do třetího kola šlo s čistým kontem pouze pět dvojic, velká část startovního pole vyhořela na dvojím zastavení před překážkou, nebo pádu. I po včerejším nepříjemném incidentu, pádu V. Theimerové, kdy byla volaná záchranná služba, jsme se vozu přítomného celý den na místě nedočkali. A důvod? „Střední Čechy nemají dostatek kvalitně vybavených vozů, které by sem mohli poslat. Starší vozy by nám bez vybavení nemusely stačit. Lékař tady ale samozřejmě je," vysvětlit ředitel závodů ing. Ladislav Krulich. V. Theimerová byla dnes z nemocnice propuštěna a vzhledem k tomu, že její pád proběhl až za cílovou rovinkou, možnost zúčastnit se finále a bojovat o titul měla. Ačkoli doktor jí doporučil klid na lůžku, Viktorie stejně bojovala a nakonec si odvážela pomyslnou „bramborovou" medaili. Třetí pozici totiž zaujala Antonia Sabathilová s Night Shadow. V samotném finále se rozhodovalo mezi dvěma děvčaty - Šárkou Tůmovou a Hanou Dostálovou. Protože pouze ony se do třetího kola dostaly s čistým kontem. Obě měly v publiku hlasité fanoušky a pro ně samotné to byly obrovské nervy. Nakonec však rozhodoval opět čas. Rychlejší výkon přinesl H. Dostálové zlato.

Lucie Hladová a nejstylovější jezdci MČRPo dekorování přišlo ještě jedno ocenění. Předávali jsme putovní pohár Equichannel.cz o nejstylovějšího jezdce MČR pony, který si letos odváží A. Půlpánová.

Equichannel.cz vyhlásil v roce 2002 soutěž o Putovní pohár o nejstylovějšího jezdce MČR pony. Pohár se měl stát zatraktivněním zahajovacích soutěží při MČR a vyjádřením toho, že nejen výška skoku a rychlost překonání parkuru jsou důležité. Měl ocenit správný jezdecký styl mladých závodníků. V průběhu let se stal žádanou trofejí, kterou si každý majitel hrdě vystavil. Letos jezdci bojovali v jeho 8. ročníku.

Vyhodnocují se všechny zahajovací skokové soutěže a vítězem se stává dvojice s nejlepším výsledkem. Pokud má jezdec více koní, počítá se mu jen nejlepší výsledek.

V letošním roce pohár putuje k Adéle Půlpánové s I´ts my Dancer. V zahajovací soutěži LPB pro jezdce ve věku 13 až 16 let zajela čistý parkur s časem 65,87 sekundy, což jí zajistilo vítězství. Limitovaný čas byl stanoven na 66 sekund. Video tohoto výkonu jsme přiložili pod článek.

Vítězové Putovní pohár o nejstylovějšího jezdce MČR pony:

1. ročník - 2002 Miloslav Příhoda HINDUKÚŠ JK PAM
2. ročník - 2003 Nathalie Crnková KRISTAL JS Bost
3. ročník - 2004 Filip Doležal WANTON´S ANTHONY Stáj Doležal
4. ročník - 2005 Lucie Strnadlová AURA 1 Stáj SKL Trojanovice
5. ročník - 2006 Marie Kovářová LATINA 3 SS Starkon Nová Říše
6. ročník - 2007 Lenka Vachutková PEGAS 12 JO Dubicko a Úsovsko
7. ročník - 2008 Karolína Hájková SABINA 3 JK Mělník
8. ročník - 2009 Adéla Půlpánová I´TS MY DANCER JK Benátky u Sázavy

Poslední finálová soutěž Mistrovství patřila především těm, kteří pony sport opouštějí. Nejstarší kategorie 13 až 16 let na pony do 148 cm KVH si to rozdala ve třetím kole na STPB. Zde byly nervy větší, v této kategorii startovaly domácí úspěšné sestry Krulichovi. Ikdyž zde byla jména jako Půlpánová, Vojtková, Lešetická, Zářecká... Čistě prošla všechny tři kola pouze jedna, a to domácí Michaela Krulichová s Mars Star. O druhé pozici rozhodly pouze dvě vteřiny. O ně byla rychlejší Ivana Hronová s Maximo Copilot ze stáje Opatrných. Třetí příčka potěšila Lucii Krulichovou s Top Deja Vue, mladší sestru vítězky.

Závody se vydařily a zdály se být, jak se sami pořadatelé snažili, divácky atraktivnější - ačkoli na tribunách posedávali převážně příbuzní a přátelé samotných závodníků. Počasí si nikdo nevybere, naštěstí po deštivé sobotě se finále vydařilo skvěle. Tým La Boheme Zduchovice se postaral o příjemné mistrovství a proslýchá se, že s největší pravděpodobností MČR pony zůstane právě zde. Letos si tato stáj zažádala i o MČR seniorů.

23. 8. 18:15 - Cenné kovy jsou v drezuře rozdány

MČR v drezuře v kategorii 8 až 12 let na pony do 135 cm KVHPrvní dnešní jezdkyně, ověnčená zlatou medailí, byla Michaela Pavlisová. Získala titul MČR v drezuře v kategorii 8 až 12 let na pony do 135 cm KVH. „Jsem nadšená, bylo to mé velké přání, udržet si po prvním kole vedoucí pozici. Trinka je na mne už téměř malá, do příští sezony si právě obsedám jiného poníka," prozradila jezdkyně, která zajela P5 s 60,758 %. Stříbro si odvezla Lenka Kočí s Baronem 12 a bronz Tereza Kabešová se Salganem.

Následovalo finále MČR v drezuře věkové kategorie 8 - 12 let na pony do 135 cm KVH. Výkony byly téměř identické se včerejšími, čemuž naznačuje i stejné pořadí. Pro mistrovský titul si podle očekávání dojela Anežka Zajícová a Zitnas Panja, druhé místo vybojovala Barbora Kamírová s Princess Aida a třetí nadějný Miloš Chlanda s Morava Jullliete, který bodoval ve Zduchovicích i minulý týden. Je otázkou, zda by pořadí ovlivnila stále ještě nepřítomná Viktorie Theimerová, která soutěž nestihla vzhledem k ranní vizitě v nemocnici. Přišla tak sice o možnost zasáhnout do mistrovského boje, ale věříme, že si vše vynahradí v odpoledním parkuru, kde by již měla nastoupit.

Barbora KamírováPoslední drezurní soutěž patřila dětem ve věku 13 až 16 let na pony do 148 centimetrů. První příčku se podařilo obhájit velké favoritce, Michale Jirsové, s kvalitním plemenným hřebcem Bonsajem. Jako jediná jezdkyně získala od sboru rozhodčích více než 70 % a mistrovským titulem skvěle završila svou pony kariéru. Druhou příčku vybojovala Kamila Smékalová se Salinou a pro třetí si dojela Kateřina Rosická. Za zmínku stojí také výkon Dominiky Moudré s Pegi 1, klisnou, zapůjčenou od paní Rosické. Je téměř neuvěřitelné, že Pegi s Dominikou trénovaly pouhé dva týdny a přesto se jim podařilo obsadit pátou pozici. Trenér i majitelka byli nadmíru spokojeni, za daných okolností takový výkon nikdo nečekal. Šťastná jezdkyně shrnula své pocity jediným slovem, „Bomba!" :o). Dvojice tak potvrdila, že i všemi podceňovaná kobyla s Dominikou, která startuje v soutěžích pony teprve prvním rokem, se v mistrovské konkurenci rozhodně neztratí. Podle slov paní Rosické se s Dominikou a Pegi příští rok určitě setkáme v soutěžích military a kdo ví, třeba se splní i jejich sen o mistrovství Evropy...

23. 8. 9:40 - Další video pod článkem: Parkur z kategorie 8-12 let na pony do 148

Tentokráte pro Vás tým Equimarketu.eu připravil ochutnávku včerejšího parkuru: 1. kolo z kategorie 8-12 let na pony do 148, jedna z nejmladších účastnic MČR 8letá Alžběta Vyštajnová v sedle plemenného hřebce 612 Golema, s.v.

22. 8. 22:26 - Stavitel parkuru přitvrdil...

Po polední přestávce, během které jsme mohli stále ve vytrvalém dešti sledovat ukázku agility chovatelské stanice Fitmin, odstartovalo 1. kolo MČR ve skákání věkové kat. 8-12 let na pony do 125 cm KVH. Druhé, finálové kolo se pojede v neděli. Viděli jsme poměrně vyrovnané výkony. Nejlépe zajela Pavlína Buláková s Moravia Frajer. Nutno podotknout, že tuto kategorii opouští z důvodu završení 12. roku více jak 15 zde účastněných dětí včetně Pavlíny Bulákové. O 0,57 sekundy pomalejší výkon zajela Natálie Blažková s Lízou 4. Na třetí průběžné pozici se drží Tereza Kroužková s Nyki. Na soutěžících byla vidět jistá nervozita, ale všichni bojovali, co jim síly stačily, a tak i mnozí trenéři na závodníky křičeli, aby ubrali v tempu. Byly to opravdu svižné jízdy.

Na start druhé soutěže, LPA, se postavilo 19 závodníků. Tentokrát jsme v parkuru zaznamenali náročnější obrat o 45°, kde se nejedné dvojici nájezd příliš nevydařil. I přesto bude k vidění v třetím kole 14 dvojic, z toho 11 má zatím čisté konto. Patricie Brusová si do finále ze svých dvou koní vybrala úspěšnějšího Hialutidin Happy a Barbora Podsklanová Del Aifr. Možná si ho vybrala právě proto, že krátce před protnutím startu s Likenem 1 se náhle ocitla na zemi - avšak nelenila, nasedla a dojela čistě. Tato soutěž byla opravdovou podívanou, ve finále budou o první pozici bojovat: Lenka Dostálová, Hana Bužková, Nikol Švihorová, Eliška Jandová, Anna Siatková, Filip Tošovský, Ludmila Mráčková, Petra Boháčová a Marie Hrudková.

Poté následovalo 1. kolo MČR ve skákání věkové kat. 8-12 let na pony 136-148 cm KVH. Parkur byl postaven na míru a do druhého kola, které se jelo následovně, postoupilo rovných deset jezdců. V prvním jsme mohli vidět tři diskvalifikace z důvodu dvojího zastavení před překážkou následkem špatného vedení koně. Na opracovišti vládl zmatek a to nejen díky vypjaté atmosféře, kdy mnozí rodiče i trenéři na děti přenášeli vlastní nervozitu. I v tomto závodě si děti uvědomovaly důležitost dobrého výsledku a tak naopak potřebovaly podpořit. Do třetího kola se probojovalo deset dvojic, z toho pět čistých - Hana Dostálová, Antonia Sabathilová, Šárka Tůmová, Hana Bařtipánová a Viktorie Theimerová. Poslední jmenovaná však měla štěstí v neštěstí. Po projetí cíle kůň uskočil a jezdkyně přepadla pod jeho kopyta. Na místo byla ihned přivolána lékařka, která dívku vyslechla a okamžitě zavolala záchranou službu. Poslední zprávy z nemocnice, které nám podali sami pořadatelé, uvádějí, že jde pouze o pohmožděniny. I přesto si jezdkyni v nemocnici ponechají minimálně přes noc na pozorování. Držíme Viktorii palce, jelikož by ji zítra měla čekat obhajoba drezurního titulu i třetí kolo skokové soutěže, kde si drží průběžnou první příčku.

Je zarážející, že otázka zavedení povinnosti pořadatele zajistit záchranou službu v celém průběhu závodů a povinnosti jezdců startovat v bezpečnostních vestách se řeší až v momentě, kdy se něco obdobného přihodí.

Celkem 25 dvojic se kvalifikovalo do MČR ve skákání věkové kat. 13 až 16 let na pony do 148 cm KVH. Kurs byl přiměřeně náročný a výkony na něm opět odpovídající této úrovni. I tak se ale startovní pole zúžilo hned v prvním kole, a to o tři dvojice. Jediná Michaela Krulichová měla na výběr dva koně. „Vybrala jsem si Mars Stara, protože jsem se chtěla s Nightfeverem rozloučit formou drezury a prvního kola," přiblížila jezdkyně, která se v letošním roce, jak jsme již zmínili, s poníky loučí. Zítra v třetím kole bude usilovat o mistrovský titul zcela jistě 9 závodníků: Kateřina Nedělová, Kateřina Kubrická, Petra Byrtusová, Tereza Lešetická, Dominika Řezníčková, Adéla Půlpánová, Ivana Hronová, Michaela Krulichová a její sestra
Lucie.

22. 8. 13:30 - Z extrému do extrému aneb sobotní drezury

Sobotní den odstartovalo první kolo MČR v drezuře věkové kat. 8-12 let na pony do 135. Po včerejších rapidně vysokých teplotách přišel druhý extrém - vytrvalý hustý déšť. Ten ztěžoval nejen pořadatelům, ale také samotným závodníkům podmínky a jistě se podepsal na jejich konečných výsledcích. Ty jsou oproti včerejšku v některých případech i o několik procent horší. V Jezdeckém areálu Zduchovice je naštěstí kvalitní povrch, na kterém se voda příliš neprojevila. Při zahajovací soutěži se včera nejlépe umístila (61,746 procent) Tereza Kabešová se Salganem, dnes její výsledek 53,175 procent, ve stejné drezurní úloze P4, znamenal až šestou pozici. Naopak na předních místech se stále drží Michaela Pavlisová (2. místo v zahajovací soutěži), která je v mistrovské soutěži po prvním kole na první příčce, a Viktorie Theimerová s Laskonkou, která si drží opět třetí pozici.

Jelikož déšť zesílil, byl start druhé soutěže posunut na 9:30, avšak ani tak se mu již druhá dvojice nevyhnula. I přes absolvování včerejších soutěží byli někteří koně překvapeni místním okolím, k čemuž opět přispěl déšť. Diváky v barevných šustivých pláštěnkách a s deštníky viděli někteří koně poprvé. Nejlépe se s dnešními podmínkami vypořádala Anežka Zajícová s Zitnas Panja, následovala Barbora Kamírová s Princess Aida a s odstupem téměř čtyř procent dvanáctiletý Miloš Chlanda a Morava Juliette.

Poslední soutěž patřila dětem ve věku 13 až 16 let na pony kategorie B. Dnes měly za úkol úlohu DJ/2009. Velkou favoritkou v této kategorii je Michala Jirsová s běloušem Bonsajem. Stejně jako včera si s přehledem dojela pro první místo a druhou favorizovanou Kateřinu Rosickou zanechala až na pátém místě. Poprvé jsme se také v této soutěži setkali s výsledky nad 65 %. „Jelo se mi dobře, i když ten déšť není příjemný. Navíc se mi kůň leknul, protože náhle vyšla rána z reproduktoru, ale uvidíme, jak to dopadne zítra. V drezuře ten déšť tolik nevadí, náročnější to bude v parkuru," komentovala průběžně druhá Kamila Smékalová, která startuje s úspěšnou všestrannou Salinou.

Výsledkové listiny naleznete tradičně pod článkem...

22. 8. 11:43 - Další videa: Upoutávka na areál pořadatele a jedna z dnešních drezur

Pod článkem naleznete další videa z dílny týmu Equimarket.eu: Drezuru zajetou Annou Ludvíčkovou s Kristalem a upoutávku na areál pořadatele - La Boheme Zduchovice.

22. 8. 10:43 - Slavnostní zahájení - video

Páteční večer pokračoval slavnostním zahájením, kde se představili všichni závodníci celkem z osmi krajů. Mezi nejpočetnější patřil pochopitelně domácí, Středočeský kraj, druhým nejpočetnějším byl tradičně Severomoravský kraj. Naopak pouze jednu reprezentantku, Antoniu Sabathilovou, mají na letošním MČR západní Čechy. Slib za jezdce, že sport bude bez drog a alkoholu, složila Michaela Krulichová, která tím letos zároveň završila svou sportovní pony kariéru, jelikož jí další starty věk nedovoluje.

Sestřih ze slavnostního zahájení pro vás připravil tým Equimarket.eu (Lucie Korejsová a Martin Blažek) a naleznete jej pod článkem.

Videa ze závodů budete tak moci zhlédnout na adrese: http://www.equimarket.eu/index.php?action=main_video_header&video_id=22

21. 8. 21:20 - Skokové odpoledne

Po polední pauze přišly na řadu skokové soutěže. Technický personál během chvíle postavil na místo drezurního obdélníku kurz parkuru pro první soutěž - ZLPS pro děti do 8 do 12 let. Zde se představilo pouze 8 dvojic. Všichni závodníci absolvovali trať bez větších problémů s čistým kontem. Stavitel parkuru Ing. Jan Šíma pro děti připravil příjemný kurz, na kterém získávají zkušenosti. Nejlépe zajela severomoravská Lenka Dostálová s Irsinou a pro bílou stuhu si přišla její krajová kolegyně Pavlína Buláková s Moravia Frajer. Třetí příčku vybojovala Tereza Kroušková s Nyki.

Jezdec s absolutně nejlepším výsledkem ze zahajovacích soutěží získá putovní pohár Equichannelu, který se letos předává již 8. rokem. Zahajovaci soutěže skokového mistrovství se v prvnich letech poháru jezdily na styl jezdce či dvojice, od roku 2005 se hodnotily podle nově zavedeného článku č. 598 jezdeckých pravidel (více známá byla tato soutěž jako soutěž na styl hodnocená podle polského způsobu). Od loňska se hodnotí zahajovací soutěže na limitovaný čas, ke kterému je třeba se co nejvíce přiblížit. Všechny tyto způsoby hodnocení zohledňují to, co chce ocenit i Equichannel svým pohárem: že není nutné jen rychle jezdit a vysoko skákat, ale že stejně důležitý je i styl jízdy, korektní a technicky správné projetí parkuru.

V druhé skokové soutěži ZLPA pro děti ve věku 8 až 12 let jsme měli možnost vidět mnoho kvalitních poníků, s jejichž temperamentem se však ne všechny děti zvládly lehce vypořádat. Absolvovaly kurz v nepřiměřeném tempu. Ačkoli měly dostatek odvahy i po problémech na pracovišti bojovat v soutěži dál. U některých jezdců se projevila celoroční úsilí trenérů a mnohdy nejen psychické podpory rodičů. Nejlépe se dařilo Ince Saparové s Delmorou. O šest setin sekundy v konečném výsledku ji následovala Eliška Orctová s Kájou 1. Třetí pozici obhájila ostřílená Marie Hrudková s Fíkem 2.

Na start předposlední soutěže dne, zahajovacího skákání ZLPB pro jezdce ve věku 8 až 12 let, se postavilo 19 dvojic. Parkur byl příjemně postaven na množství zkušeností většiny jezdců. A tak jsme mohli vidět mnoho čistých výkonů. Nejlepší výkon předvedla desetiletá Nikol Švihorová s osmiletým ponym. Jezdí spolu teprve měsíc a kvalifikaci na MČR si splnili při svých prvních společných závodech. „Jelo se dobře, nebylo to náročné. Bát se budu, jestli bude postavená voda," komentovala jezdkyně. Tato soutěž je zároveň hodnocena na limitovaný čas, který byl stanoven na 61 sekund. Nejblíže mu byla právě vítězka Nikol Švihorová a to s časem 60,83. Velmi překvapivý výkon podal jedenáctiletý Lukáš Matuška, který jezdí závodně teprve rok. S Glen Sheron tak zaujal čtvrtou pozici. Před ním, na třetí příčce, se umístila zkušená Petra Boháčová s Tarou 16 za Robertem Johanovským, který dojel s časem 61,19.

I když to před začátkem soutěže ještě vypadalo na déšť, pár kapek na areál sice spadlo, ale nakonec se vše umoudřilo. Poslední soutěž, zahajovací skákání LPB pro jezdce ve věku 13 až 16 let, kterou zahájila Tereza Lešetická s Vílou 4, tak probíhala pod mrakem s příjemnější teplotou. Parkur byl již o něco náročnější. Přibyl kolmý skok s bazénkem, kombinace na jeden cvalový skok. Chyby závodníci dělali spíše sporadicky na místech, kde jim nevyšel krok z důvodu rychlé jízdy. Nejlépe se s parkurem vypořádala dvanáctiletá Adéla Pulpánová na 6letém It's my Dancer. „Tak lehký parkur jsem dlouho nejela. Bylo to dost nízké, navíc na tomhle koni se bát nemusím, on přeskáče vše," komentovala jezdkyně. Druhou pozici zaujala Ludmila Zářecká se Sandrou 8, následovaná domácí Lucií Krulichovou s Top Deja Vue.

21. 8. 15:04 - Drezurní dopoledne

Tereza KabešováHlásíme se s dalšími aktuálními informacemi ze Zduchovic, kde za krásného letního počasí probíhají zahajovací soutěže MČR pony. Nervozita stoupá, děti s rodiči a trenéry dolaďují poslední detaily a vše se připravuje na zítřejší první kola mistrovských soutěží. Jak jsme již nastínili včera, jako první odstartovala soutěž pro jezdce 8 až 12 let na pony do 135 cm, drezurní úloha P4. Po počátečních zmatcích na opracovišti, kdy komisař Vladimír Šretr kontroloval nejen povolenou délku drezurního biče, ale také předepsané udidlo.

Mladí jezdci předváděli vyrovnané výkony, ačkoli se jejich koně první den seznamovali s novým prostředím. Leckdy se však cesta z obdélníku neobešla bez slz. Velký obdiv diváků i ostatních jezdců a také první potlesk si vysloužila devítiletá Anička Hrudková, která i přes pád těsně před startem dál bojovala. Vítěznou jízdu předvedla Tereza Kabešová se Salganem s 61,746 %, kterou následovala Michaela Pavlisová s Trinkou s mírným procentuálním odstupem. Jako třetí se umístila úřadující mistryně republiky v této kategorii Viktorie Theimerová s Laskonkou. „Jelo se dobře, s kobylou jezdím tři roky, tak máme natrénováno. Určitě bych si chtěla titul obhájit."

Viktorie Theimerová- LaskonkaNásledovala znovu drezurní úloha P4, tentokrát pro jezdce 8 až 12 let na pony do 148 cm. Počasí se neumoudřilo a sluníčko stále doslova praží. Výsledky v této soutěži jsou srovnatelné, některé výkony byly slabší, ale dnes je přece jen den na okoukání. V soutěži zajela nejlepší výkon Hana Dostálová se Silberlocke ,následovala Anežka Zajícová s Zitnas Panja a Lucie Šrámková s Monty 14.

Poslední drezurní zahajovací soutěží byla drezurní úloha DD pro jezdce 13 až 16 let na pony do 148 cm. Soutěž měla velmi vysokou úroveň a výkony byly na pohled téměř srovnatelné s výkony velkých koní se seniory. Nejpřesvědčivější výkon předvedla zkušená dvojice Michaela Jirsová a Bonsaj s 65,517 %. Jezdkyni je již šestnáct let a mistrovský titul by pro ni tak byl nádherným završením pony kariery. Druhé místo vybojovala Monika Topková na Dollom Mon Cherry s rozdílem necelých dvou procent. A jako třetí se umístila Kateřina Rosická s Emilem-R.

Za zmínku stojí také ukázkový přístup rozhodčích k dětem, ze kterého by se mnozí jiní mohli poučit. S nekonečnou trpělivostí znovu a znovu vysvětlovali chyby a dodávali dětem odvahu k dalším výkonům, ať už v sedle poníků, či velkých koní. S výsledky jsou pro dnešek spokojeni.

V tuto chvíli odstartovala první skoková soutěž ZLPS.

Krátce po příjezdu...20. 8. 22:50 - Přejímka koní

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Mistrovství ČR pony - skoky a drezura, které startuje tento pátek 21. srpna v Jezdeckém areálu Zduchovice. Z místa dění vás zdraví Lucie Hladová společně s novou posilou Lucií Slukovou. Na místo jsme dorazily společně se 101 poníky ve čtvrtek, kdy se od 17 hodin konala veterinární přejímka koní...

Ačkoli komise vyžadovala pouhé předvedení koně, tedy představení sebe a koně plus předvedení v kroku a klusu, i to byl pro některé zájemce o titul MČR náročný úkol. Nejen že jezdci nedbali na korektní úbor, ale už i vyčištěný kůň byl problém. Nemluvě o tom, že někteří opět neměli v pořádku vakcinaci dovezeného koně.

V pátek nás čeká sedm zahajovacích soutěží, jako první v 9 hodin odstartuje drezurní soutěž (P4) pro jezdce od 8 do 12 let na pony do 135 cm. Následovat bude v 10:15 tatáž soutěž, ovšem na pony do 148 cm. Ve 12 hodin bude drezurní obdélník patřit starším dětem, od 13 - 16 let s poníky do 148 cm. Startovní listina čítá 12 jezdců, poté pořadatelé přestaví drezurní obdélník na parkur. A po přestávce ve 14:30 se již na kolbišti pojede parkur ZLP pro jezdce ve věku 8 až 12 let na pony S. Pokračovat se bude pony A, ZLPB pro jezdce ve věku 8 až 12 let a LPB pro jezdce pro 13 až 16 let.

Na 20. hodinu přichystali pořadatelé opět slavnostní zahájení, které sklidilo úspěch i minulý víkend při MČR dětí a juniorů. Proto neváhejte a přijeďte se podívat osobně. Pokud Vám v tom přece jen něco brání, sledujte EQCH, budeme pro vás připravovat aktuální zpravodajství.

Startovní listiny na pátek jsou přiloženy pod článkem.

Podobné články
Zambia vom Ellernbrook - LR

Národní pony společnost (NPS) by ráda pozvala v této sezóně všechny majitele i chovatele široké rodiny mountain a moorland plemen, jejich uznaných…

Naira Delveti - Lille Rosendals Captain Jack

Národní výstava NPS obvykle zakončuje výstavní sezónu v daném roce a dochází na ní k vyvrcholení šampionátových soutěží. Této tradici dostála i letos…