Malá cena JS Agrosport ve Spáleném Poříčí

10. 4. 2003 Mirka Škorvánková Autor fotek: Mirka Škorvánková

5. dubna 2003 uspořádala Jezdecká společnost AGROSPORT ve Spáleném Poříčí jezdecké závody za podpory generálního sponzora Masokombinátu SCHNEIDER. Osobně se domnívám, že většinu přítomných příjemně překvapilo celkové pojetí této akce. Na naše podmínky nezvykle vstřícný přístup ke startujícím veškerým personálem včetně rozhodčích, plynulá návaznost jednotlivých soutěží bez zbytečného umělého protahování s rychlým vyhodnocováním a v neposlední řadě se určitě líbila bezplatná ochutnávka pro všechny účastníky sobotního odpoledne. Jak pro startující, tak i pro diváky.

Ani hodnotné ceny pro prvních osm dvojic též nejsou zcela běžným jevem na našich kolbištích. Leckteré VELKÉ ceny by si možná mohli vzít příklad z MALÉ ceny JS Agrosport. Pravděpodobně hlavním „viníkem“ tohoto pohodového sobotního dne je reprezentant Jaroslav Jindra, který se pokouší přenést některé zvyklosti ze zahraničí i na naše kolbiště. Držme palce, ať takovýchto konkurů je jenom více a více.

Vypsány byly celkem tři soutěže od obtížnosti „ZL“, až po zkrácený parkur do 140 cm. Tím byl zajištěn program z gradující zajímavostí. V zahajovací soutěži zvítězila Kateřina Hanušová (Santa/V. spol. Lučkovice), před Michalou Roubalovou (Šerry/JK Roubal Plzeň) a Jaroslavem Jindrou na Kreaci z pořádajícího oddílu. Ve druhé soutěži do 120 cm byl nejrychlejší hned se svými dvěma koňmi Martin Šoupal (Čaras a C.C.Cash Kentaur/SK Olympia Hrobice) před Leonou Jindrovou (Heriet Assent/JS Agrosport).

Vyvrcholením sobotního odpoledne byly dvoukolová soutěž + finále. Všechna kola na čas. Z prvého kola, do 130 cm, postupovalo z 21 startujících 16 dvojic. Druhým kolem bylo klasické „S“. Podle dosažených výsledků z předešlých dvou kol postoupilo 8 dvojic, které startovaly v pořadí od nejhoršího výsledku. Ve finále všichni začínali s „0“ trestnými body. Ukázalo se, že průběžné výsledky nebyly náhodné a poslední čtyři startující předvedli výkony, které se určitě líbily. Prvý bezchybný parkur předvedl, až pátý v pořadí, Ondřej Nágr (Atlas(JS Mariánské Lázně). Po něm startovala Michala Roubalová s Captainem, též bez chyby, ale o 2,5 vteřiny rychlejší čas. Z vedení se však mohla těšit jen do příští jezdkyně. Tou byla Jitka Opatrná (Lipan/JS Opatrný Hořovice). Plynulou a rychlou jízdou posunula výsledný čas ještě o další necelou vteřinu výše. Na startovní listině zbyl již jen domácí Jaroslav Jindra s koněm Atom Schneider. Dokázal však, že domácí hala mu svědčí a čas vylepšil ještě o další 4 desetiny vteřiny. Tím stanovil konečně pořadí pro čtyři bezchybné finalisty: J. Jindra, J. Opatrná, M. Roubalová a O. Nágr.

Nejúspěšnějším jezdcem, respektive jezdkyní, byla na závěr Malé ceny Agrosportu vyhlášena Michala Roubalová z JK Roubal Plzeň.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…