Poslední novinky z Atén

Jarda s Berrym již druhý den trénují na nově postaveném travnatém závodišti, které bylo otevřeno nedávno, a to právě pro OH 2004.

Povrch má umělé zavlažování a tříkilometrová cvalová dráha, na které příprava probíhá je tedy v nejlepší možné kvalitě. Počasí je standardní řecké, to znamená, že jezdci a koně vyráží k tréninku velmi brzy ráno a potom až k večeru. Jarda dnes trénoval od 6,30 hodin ráno, jedinou nepříjemností jsou bezpečnostní opatření, kterými musí pokaždé projít a které dnes zabraly hodinu času.

Stáje jsou prostorné, v rámci možností chladné a koně se v nich cítí absolutně v pohodě. Jarda má za sousedy kanadskou ekipu. Měl také již možnost si projít připravenou crossovou dráhu a ve středu bude mít možnost si zatrénovat ve skokové aréně.

Držet palce mu na vlastní náklady přijel jeho dlouholetý trenér pan František Slavík, který má na starosti hlavně psychickou stránku a společně s Jardou oslavil včera své 60. narozeniny.

Dnes večer se společně sejdou s Jardovým anglickým trenérem Kennethem Clawsonem a proberou společné postřehy ze závodiště. Celá ekipa se tedy pilně připravuje na samotné závody, do kterých zbývá necelý týden.

Podle nejnovějších informací jsme se dozvěděli, že Jardu dnes (pondělí 9.8.04) navštívili redaktoři deníku Sport, v úterním vydání si tedy pravděpodobně budeme moci přečíst více.

Text: Zorka Krásná

Příbuzné články:

 

Podobné články

Je jí teprve sedmnáct let. Vůbec poprvé postoupila do finále velkého seniorského závodu. A díky tomu také moderní pětibojařka Lucie Hlaváčková…

Moderní pětiboj už nikdy nebude jako dřív. Jízda na koni bude nahrazena překážkovou disciplínou. Čeští zástupci na víkendovém kongresu mezinárodní…