Toulavá kamera navštívila ZH Písek

7. 3. 2010 EQCH redakce
/data/imgs/00031926l.jpg
/data/imgs/00031926l.jpg

Za koňmi do Písku, tedy do Zemského hřebčince Písek vyrazil štáb České televize natočit jednu z dalších zajímavých reportáží.

Zemský hřebčinec Písek, státní podnik, byl vybudován v roce 1902 a nedávno se stal národní kulturní památkou. V reportáži je proto zmínka o vzácných starých prostorách. Mluví se především o chovu teplokrevných i chladnokrevných koní, jeho historii a různých plemenech.

V současné době se hřebčinec na realizaci šlechtitelských programů jednotlivých uznaných chovatelských sdružení (UCHS) v oblasti Čech podílí prováděním plemenitby, a to jak formou inseminace čerstvým spermatem, tak formou přirozené plemenitby na celkem 42 smluvních připouštěcích stanicích. V rámci plemenitby teplokrevných plemen (především ČT) disponuje ZH Písek celkem 33 plemeníky, příslušejících k celkem k 21 krevním liniím.

Předvedeni jsou v reportáži také někteří zde působící plemenní hřebci, jako například teplokrevníci Quick Lauro, Bentley Kletečka či Shagya arab O´Bajan a chladnokrevný Korál.

Více v samotném pořadu:
http://toulavakamera.ct24.cz/article.asp?article_id=2313

Podobné články

Ochrana spotřebitele spočívá i v tom, že se nepřihlíží k dohodám vylučujícím nebo omezujícím jeho práva na náhradu újmy, i když je spotřebitel…

HORSNÍ SLAVKOV – Mezi koleje a betonový nájezd se zaklínil v pondělí dopoledne kůň u Horního Slavkova na Sokolovsku. Událost se stala na železniční…