Tornádo si přeci jen vybralo daň. Dva koně

24. 6. 2011 Jan Šafář

Blato - S největší pravděpodobností přírodní živel má na svědomí dva fríské koně z Blata.

Ničivé tornádo, které se v úterý večer přehnalo přes okrajové části Pardubic a přilehlé obce, nemělo na svědomí žádné zranění ani smrt lidí. Horší už je to se zvířaty.

Snad nejvíce v tomto případě zaúřadoval živel v obci Blato. Po jeho řádění zůstali na louce dva mrtví koně!

„Poblíž domu na louce se páslo asi šest koní. Byli tam, i když najednou přišla ta strašná bouře. Když to během necelé minuty ustalo a nastal relativní klid, na zemi zůstali ležet dva koně," potvrdil našemu Deníku jeden z obyvatel obce Blato. Podle něj byl jedno zvíře mrtvé ihned, druhé pak prý ještě dlouhou dobu umíralo. „Bylo to strašné. Majitel během chvíle přišel o dva koně. Jeho žena se z toho poté doslova psychicky zhroutila," dodal zdroj obeznámený s celou situací.

Podle našich informací se jednalo o několikaleté fríské koně. „Těžko říct, proč zemřeli. Mohlo to mít několik důvodů. Mohl to být šok nebo mohli být nějak pomláceni. Kolem totiž létaly veliké větve ze stromů, z nedaleké pergoly ulétla střecha, poničen byl i menší kravín," poznamenal jeden z hasičů, kteří na místě zasahovali.

Jako možná příčina se však jeví i rána elektrickým proudem. Tornádo si totiž „pohrálo" i s nedalekými elektrickými dráty, ve kterých je údajně 35 kilovoltů. „Je možné, že krokové napětí nějakým způsobem mohlo tyto koně zranit a potažmo zabít," dodal zdroj z Blata.

Pokračování článku si můžete přečíst na stránkách Pardubického deníku: Tornádo si přeci jen vybralo daň. Dva koně

Podobné články
Idnes.cz

Dvouleté opravy na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou za 100 milionů korun se blíží k závěru. Opravená konírna, jízdárna a kočárovna i nová…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…