Kůň je méně nápadný než auto. Vraníci pomáhali policii při kontrole chat

31. 1. 2024 Lada Válková Zdroj: iDNES.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Do role zlodějů se vžili policisté, kteří obcházeli zjevně opuštěné chaty v osadě u Doks. Brali za kliky, nahlíželi okny, jestli nespatří uvnitř nějaké cennosti, zkoušeli, jak drží okenice a jestli jsou kůlny a přístřešky zamčené. Během hodinové kontroly rekreačních objektů prošli - i s koňskou posilou - kolem padesáti chat.

Na rozdíl od zlodějů za sebou policisté nenechávali vylomené zámky a rozbité sklo, ale jen kontrolní lístek o tom, že neodhalili žádné narušení domu. A to ani v jednom z padesátky případů. Přesto policie v předchozích dvou letech zaznamenala nejvíce vloupání do chalup a chat právě na Českolipsku.

„V roce 2023 jsme měli v kraji celkem 112 případů, z toho 42 na Českolipsku. Pak následovalo Jablonecko s 31, Semily s 21 a na Liberecku jich bylo 18. Podařilo se nám objasnit 69 případů,“ řekla Vladimíra Šrýtrová, mluvčí krajské policie. V roce 2022 oproti tomu řešili policisté v kraji 118 případů, na Českolipsku opět nejvíce - čtyřicet.

Celý článek přináší iDNES.cz: Kůň je méně nápadný než auto. Vraníci pomáhali policii při kontrole chat

TN.cz
Podobné články
Novinky.cz

Příslušníci britské královské gardy jsou vyhledávanými cíli pro objektivy turistů, a to nejen při ceremoniálním střídání stráží, ale také při výkonu…

Jezdkyně Charlotte Dujardinová má šest olympijských medailí, z toho tři zlaté. V Paříži ale další nepřidá, z her se odhlásila. Za chybu se prý…