Český kůň roku 2023 dosáhl fantastického úspěchu v Dubaji

30. 1. 2024 Ladislav Nagy Zdroj: INFO.cz URL zdroje: www.info.cz

Fenomenálního úspěchu, jednoho z největších v dějinách českého koňského sportu, dosáhl v pátek 26. ledna sprinter Ponntos na dráze Meydan v Dubaji. V dostihu Blue Point Sprint dotovaném 850 000 dirhamy (cca 5,3 milionu korun) sahal po vítězství. Nakonec sice doběhl druhý za klisnou Star of Mystery patřící místnímu vládci šejku Mohammadovi, přesto jde o obrovský úspěch. Ponntos, v jehož sedle byl italský žokej Antonio Fresu, velmi úspěšně pokračuje ve své dubajské kampani – dva dny před Štědrým dnem tam dokonce v dostihu zvítězil. Ten byl sice o kategorii níže, ale i tak jde o senzaci.

Dostihy na dubajském závodišti Maydan a též v saúdskoarabském Rijádu dnes patří k nejbohatším… a tudíž nejprestižnějším. Účastní se jich koně z nejvyspělejších a nejbohatších dostihových zemí, vedle těch místních koně z Anglie, Francie, Spojených států a Japonska. 

Účast koně z nějaké jiné země je spíše vzácností, o to větší pozornost vzbuzuje. Ponntos se do Dubaje vypravil již druhým rokem. Do Rijádu zase opakovaně míří se svými koňmi stáj Statek Blata, patřící majiteli fotbalové Mladé Boleslavi.

Celý článek přináší INFO.cz: Český kůň roku 2023 dosáhl fantastického úspěchu v Dubaji

Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…